Budynek w samym centrum Bydgoszczy został wyremontowany. Widzą go codziennie tysiące ludzi [ZDJĘCIA]

Przed rokiem odsłonięto zabytkową latarnię wykonaną zgodnie z pierwotnym projektem budynku z 1863 roku. We wrześniu zamontowano zegar z kurantem, z którego wybrzmiewa przyjemny kujawiak. Teraz dobiega końca remont elewacji siedziby Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli przy ul. Jagiellońskiej 9.

Znikają już rusztowania przy Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli. Wszelkie ubytki na elewacji zostały wypełnione, a ściany pomalowano. Zachowana została dawna kolorystyka. Dzięki temu budynek wygląda estetyczniej.

Widać też znajdujący się na samej górze zegar z kurantem. Pełną wersję melodii kujawiaka usłyszymy o godz. 7.00, 12.00 i 18.00. Co godzinę wygrywa również wersja skrócona.

Budynek przy Jagiellońskiej został zaprojektowany w 1863 roku przez Friedricha Müllera. Został wykończony w 1872 roku na potrzeby szkoły obywatelskiej dla chłopców (niem. Bürgerschule), znajdującej się wcześniej w gmachu klasztoru karmelitów. Była to elitarna szkoła, dla dzieci zamożnych rodziców. Słynęła z nauczania języka angielskiego.

Od dawna jest siedzibą ośrodka metodycznego dla nauczycieli. Obecnie oprócz K-PCEN, funkcjonuje tam również bydgoski oddział Urzędu Marszałkowskiego.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy jest największą wojewódzką placówką doskonalenia nauczycieli w województwie kujawsko-pomorskim. Od 30 lat organizuje i prowadzi doskonalenie zawodowe dla dyrektorów oraz nauczycieli przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.

Zapisz się na nasz newsletter!

Udostępnij: Facebook Twitter