Bydgoscy ambasadorzy zieleni – to także dzięki nim miasto nabiera niesamowitych barw

Podsumowanie konkursu „Bydgoszcz w kwiatach i zieleni” / Fot. B.Witkowski/UMB

Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy na uroczystej gali wręczyło dyplomy laureatom konkursu „Bydgoszcz w kwiatach i zieleni”.

Szczególną rangę miał tegoroczny konkurs „Bydgoszcz w kwiatach i zieleni”, który organizuje Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy. TMMB obchodzi w tym roku 100-lecie istnienia. Sam konkurs jest jednym ze starszych tego rodzaju w Polsce, ma za sobą kilkadziesiąt lat historii.

– Bydgoszcz pięknieje. Wszędzie tam gdzie jest zieleń, drzewa, kwiaty w tych miejscach o które państwo dbacie, jest po prostu pięknie. Nie bez powodu Bydgoszcz zyskała miano „miasta-ogrodu” – mówiła na czwartkowej uroczystości Urszula Guźlecka, bydgoska dziennikarka i członek TMMB. Podkreśliła, jak ważna jest zieleń w mieście, każde drzewo i kwiat na balkonie, podwórku czy w ogródku – ma to znaczenie zwłaszcza teraz, gdy podlegamy gwałtownym zmianom klimatu i każdy zielony skrawek jest na wagę złota.

W konkurs włączyły się największe bydgoskie spółdzielnie mieszkaniowe, tradycyjnie też wspierają go rady osiedli. Nagrody laureatom konkursu wręczali Bogna Rybacka, ogrodnik miejski, Elżbieta Rusielewicz, radna Rady Miasta Bydgoszczy i Marek Magdziarz, wieloletni prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Budowlani”. Wydarzeniu towarzyszyły występy artystyczne. W sali sesyjnej zaprezentował się m.in. zespół „Płomienie”. Każdy z nagrodzonych, a laureatów było około 70-ciu, otrzymał dyplomy i upominki związane z ogrodnictwem. Nagrodę specjalną otrzymał Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej z ul. Granicznej w Bydgoszczy. Uczniowie tej placówki „zgarnęli” również nagrodę „Expressu Bydgoskiego”, który jest patronem medialnym konkursu.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter