Bydgoscy uczniowie wzniecą wiatr zmian. Ruszyła kolejna edycja Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej

Wystartowała szósta edycja miejskiego projektu Bydgoszcz Otwarta i Tolerancyjna. Uczniowie z bydgoskich szkół będą promować postawę tolerancji i otwartości.

Oficjalna inauguracja sezonu Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej odbyła się w środę (16 listopada) w Auli Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ul. Kopernika 1.

W konferencji wzięły udział 184 osoby z 37 szkół. Zestępczyni prezydenta Bydgoszczy, Iwona Waszkiewicz wręczyła wyróżnienia szkołom i uczniom.

Podczas spotkania zapowiedziano plany na cały rok szkolny. Szykuje się sporo wydarzeń, zawartych w kilkunastu kategoriach tematycznych. Wśród nich są liczne konkursy, gry i konferencje. Hasło tej edycji brzmi „The Wind of Change” czyli wiatr zmian.

Wylosowano również przydział kultur różnych narodów dla każdej ze szkół, zaangażowanej w projekt. Przedstawią je na Festiwalu Kultur IV: Dookoła Świata. To flagowa impreza SOiT, na której uczniowie ze szkół podstawowych i średnich prezentują charakterystyczne elementy kultur z różnych części świata. Impreza odbędzie się 5 czerwca 2023 r. na tarasach Młyna Rothera. Więcej informacji o Szkole Otwartej i Tolerancyjnej można znaleźć TUTAJ. Specjalnie polecany jest udział w filmowej grze poświęconej Bydgoszczy – szczegóły TUTAJ.

Głównym celem SOiT jest stworzenie wspólnej platformy działań dla bydgoskiej społeczności uczniowskiej, promujących postawę tolerancji i otwartości na ludzi bez względu na pochodzenie, rasę, wygląd, poglądy, wyznanie oraz status społeczny i materialny.

Zapisz się na nasz newsletter!

Udostępnij: Facebook Twitter