Bydgoska Aleja Autografów uhonoruje kolejną osobę. Można już zgłaszać swoich kandydatów

Czy znacie osoby, które w sposób szczególny przyczyniły się do promocji miasta i kształtowania jego pozytywnego wizerunku? Kandydatów do Bydgoskich Autografów można zgłaszać w Urzędzie Miasta do 20 sierpnia br.

Bydgoskie Autografy to forma wyróżniania osób szczególnie zasłużonych dla Miasta – działających na rzecz jego promocji, będących ambasadorami Bydgoszczy w Polsce i na świecie.

Od 2007 roku swój podpis w Alei Autografów na ulicy Długiej pozostawiło kilkadziesiąt osobistości, reprezentujących wiele dziedzin społecznej i zawodowej aktywności. Są wśród nich znani sportowcy, politycy, filmowcy, lekarze, przedsiębiorcy, przedstawiciele świata kultury m.in. Irena Szewińska, Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Adam Sowa, Maciej Figas, Krzysztof Herdzin, Leonard Pietraszak, Tomasz Gollob, bracia Marek i Tomasz Sekielscy, bracia Roman, Czesław, Ryszard i Stanisław Abramczykowie.

Kandydatów można zgłaszać korzystając z formularza online, dostępnego TUTAJ. Do formularza elektronicznego należy dołączyć rekomendację (o której niżej) w jednym z dowolnych formatów: pdf, jpg, png, odt, gif, doc

Zgłoszenia kandydatury można również dokonać poprzez wypełnienie FORMULARZA DO POBRANIA oraz dostarczenie lub przesłanie go pocztą na adres Urzędu Miasta (ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz) lub drogą elektroniczną, na adres: autografy@um.bydgoszcz.pl

Jeden wnioskodawca może zgłosić maksymalnie trzy kandydatury.

W ubiegłym roku zmieniły się zasady zgłaszania kandydatur – aby zgłoszenie było ważne, niezbędne jest dołączenie rekomendacji: organizacji pożytku publicznego, fundacji, klubu sportowego, organizacji studenckiej, izby zawodowej, koła naukowego, instytucji kultury, placówki oświatowej bądź uczelni.

Więcej o zasadach zgłaszania kandydatur – Zarządzenia nr 309/2023 Prezydenta Miasta Bydgoszczy

Bydgoska Aleja Autografów / Fot. B.Witkowski / UMB

Każdy może zgłosić swoją propozycję i współdecydować o tym, kto w tym roku zostanie uhonorowany Bydgoskim Autografem.
Te wyjątkowe wyróżnienia trafiają do osób żyjących. Termin zgłaszania kandydatur mija 20 sierpnia br.

Zapisz się na newsletter „Bydgoszcz Informuje”!

Udostępnij: Facebook Twitter