Bydgoska kajakarka mistrzynią świata. Medale naszych zawodniczek i kwalifikacje olimpijskie

Helena Wiśniewska i Martyna Klatt / Fot. Facebook/Tomasz Kryk

Helena Wiśniewska została mistrzynią świata w K2 na 200 m. Dominika Putto popłynęła w kajakowej czwórce po srebro i kwalifikację olimpijską na igrzyska w Paryżu.

Bydgoskie kajakarki osiągnęły te sukcesy podczas mistrzostw świata w Duisburgu. Piękny triumf wywalczyła pięć lat po brązowym medalu olimpijskim w Tokio, który wywalczyła w czwórce na 500 m. W 2018 i 2019 roku kajakarka Zawiszy miała także brązowe medale MŚ w K-4.

W MŚ w Duisburgu Helena Wiśniewska płynęła w nieolimpijskiej konkurencji, sprincie w K2 na 200 m. Jej partnerką była Martyna Klatt. Polska dwójka spisała się znakomicie. Na mecie była pierwsza, o 0,196 s przed Niemkami. Trzecie miejsce zajęły Węgierki.

W K-4 na 500 m stawką, poza medalami MŚ, były także olimpijskie kwalifikacje. Polska czwórka, w której zawodniczka Zawiszy, Dominika Putt, płynie z Karoliną Nają, Anną Puławską, Adrianną Kąkol zdobyła srebro, przegrywając z osadą z Nowej Zelandii o ponad pół sekundy. Biało-czerwone wywalczyły olimpijską kwalifikację.