Bydgoska Karta Turysty w nowym, lepszym wydaniu. Taniej i więcej. Jakie atrakcje znajdziemy w ofercie?

Muzeum Mydła i Brudu to jedno z najbardziej uczęszczanych przez turystów miejsc / Fot. B. Witkowski /

W ub. roku po Bydgoską Kartę Turysty, dającą zniżki do wielu turystycznych atrakcji, a także w gastronomii, sięgnęło ponad 700 osób. Tegoroczna wersja karty jest jeszcze bogatsza.

Karta turysty to produkt, który rozwija większość dużych miast w Polsce. Dzięki niej gość może w dostępnej cenie zwiedzić miejscowe atrakcje, a miasta mogą zaproponować odwiedzającym dostęp także do tych mniej znanych propozycji. Do tego dochodzą zniżki na usługi i gastronomię. Wszyscy są zadowoleni. Turysta zostawia więcej pieniędzy w mieście, ale płaci za wszystko mniej, niż gdyby korzystał z atrakcji bez karty. W Bydgoszczy wprowadzono podobne rozwiązanie, Bydgoską Kartę Turysty.

– W 2022 roku sprzedaliśmy 700 pakietów BKT. Podobnie jak teraz, tak i rok temu, największym wzięciem cieszył się pakiet „zwiedzanie”, na który decydowało się ponad 40 procent korzystających. Około jedna trzecia pakietów to pakiety ulgowe – informuje Leszek Woźniak, dyrektor Bydgoskiego Centrum Informacji.

Młyny Rothera żelaznym punktem programu zwiedzania

W tym roku do programu BKT dołączyły Młyny Rothera (z wystawą „Węzły”) i lodowisko na Torbydzie (gdzie na łyżwach można jeździć cały rok – do końca maja trwa przerwa techniczna – red.). Nie zabrakło punktów handlowych i gastronomicznych oferujących zniżki na BKT. Takie otrzymać można chociażby w Manufakturze Słodyczy Karmelowa Kraina (warsztaty wyrabiania słodyczy), w Amai (warsztaty i kreatywne świeczki) czy w Bobby Burger i restauracji Fionaa. Swoich sił można spróbować także w grze miejskiej „Into The Dark”, w czasie której rozwiązuje się zagadki i poznaje w nietypowy sposób nasze miasto.

Dołączenie Młynów Rothera z pewnością uatrakcyjni jeszcze pakiety w oczach turystów. W naszym mieście mamy kilka żelaznych punktów programu zwiedzania – rejsy po Brdzie, odwiedziny w Muzeum Mydła i Historii Brudu i właśnie wizytę w młynach. Już teraz można powiedzieć, że niemal wszystkie główne atrakcje turystyczne naszego miasta są dostępne w pakietach, a ofertę uzupełnia „zniżkowa” gastronomia i usługi. Oczywiście, ciągle jest możliwość przyłączenia się do programu przez inne podmioty – zapewnia Leszek Woźniak.

Trzy bydgoskie pakiety dla turystów

Dla turystów przyjeżdżających do naszego miasta przygotowano trzy pakiety BKT. Pierwszy to darmowy „pakiet powitalny”, który skierowany jest do gości odwiedzających bydgoskie hotele i apartamenty, które są partnerem programu. Gość hotelu, po wpisaniu kodu który otrzymuje przy zameldowaniu, dostaje od razu wiele zniżek na wejściówki do atrakcji turystycznych, na skorzystanie z usług przewodnickich czy rejs tramwajem wodnym.

Pakiet podstawowy (można go wykupić na 24 lub 48 godzin, kosztuje odpowiednio 69 i 89 złotych, są również pakiety ulgowe) daje posiadaczowi m.in. darmowe wejścia do 19 bydgoskich atrakcji – galerii, muzeów, ogrodu zoologicznego, umożliwia również wybranie się w rejs „Słonecznikiem”. Dodatkowo posiadacz pakietu uprawniony jest do zniżek w punktach gastronomicznych i handlowych.

Trzeci, najdroższy pakiet, to pakiet podstawowy plus darmowe przejazdy komunikacją miejską przez 24 lub 48 godzin. Ten pakiet (można go wykupić tylko w aplikacji na smartfony) kosztuje 80 i 110 złotych (normalny), a w wersji ulgowej jego koszt to 60 i 85 złotych.

Więcej informacji o BKT znaleźć można tutaj

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter