Bydgoski Jarmark Świąteczny 2023. Znana jest lista wystawców i data inauguracji

Jarmark świąteczny w ub. roku cieszył się wielką popularnością / Fot. Powietrzny Kadr/Foto Bydzia

Już za 47 dni otwarcie Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego. Wystawcy zostali już wybrani. Na ul. Mostowej, Moście Staromiejskim i Starym Rynku będzie mnóstwo okazji do zakupów i dobrego spędzenia czasu.

Organizowany przez Miasto Bydgoszcz Jarmark Świąteczny cieszy się zawsze wielką popularności. Do jego rozpoczęcia pozostało półtora miesiąca. Rozpocznie się 18 listopada. Będzie trwać do 22 grudnia.

Serce jarmarku jak zwykle będzie bić na Moście Staromiejskim. Tam oraz na ul. Mostowej i Starym Rynku staną specjalnie udekorowane domki handlowców i wystawców, którzy przyjadą do Bydgoszczy z całej Polski. – Znajdziemy tam oscypki z Zakopanego, domowe konfitury, soki i syropy. Nie zabraknie stoisk z tradycyjnymi wędlinami, dziczyzną, pierogami z kapustą i grzybami, czy ryby w słoikach. Łasuchy zasmakują w słodyczach, miodach pitnych, naleśnikach i gofrach. W jednym ze stoisk coś nowego: wariację na temat pieczywa. Będą też regionalne piwa oraz tradycyjne polskie dania na ciepło: bigos, golonki oraz barszcz. Jednym słowem „pychotka” – zachęcają organizatorzy.

Na Starym Rynku tradycyjnie zaprezentują się  rękodzielnicy z Bydgoszczy, okolic oraz z dalszych regionów Polski.

 Oferta będzie bogata i urozmaicona – ręcznie robione czapki, szaliki, odzież, artystyczna biżuteria z naturalnych kamieni. Będzie też dla wielbicieli domowego SPA – wegańskie kosmetyki, mydła, świece, kosmetyki na bazie naturalnych olei i maseł, sole do kąpieli, zestawy prezentowe. W ofercie także stoiska z dekoracjami – ręcznie szyte skrzaty, stroiki, przytulanki, zimowe ubranka dla psów, lalki, ciepłe skarpety. Każdy kto stawia na praktyczne prezenty będzie mógł wybrać rzemieślnicze słodycze, kawę, miody z własnej pasieki.

Przypomnijmy, że w lipcu br. miasto ogłosiło nabór wystawców Bydgoskiego Jarmarku  Świątecznego. Lista jest już znana. Jeżeli wybrani wystawcy wycofają swoje zgłoszenie do udziału zostaną zaproszeni wystawcy z listy rezerwowej.

Wystawcy na Bydgoskim Jarmarku Świątecznym

Stary Rynek

Pasieka „KUŚ”

Firma Usługowa Puchała Robert

Palarnia Kawy Jakub Baumgart

Aleksandra Gibas GiBasArt

Malina MB

Manufaktura Kryspin Plebański

Decokraina Bożena Kulińska

ANIELSKY Jacek Anioł

Kraina z drewna Barbara Reglińska

KWIATY Koronowo

Krystyna Stasiewska

NIECO ŚWIATA Ewa Błaziak

Jotka Dobra z Natury

Most Staromiejski i Mostowa:

Ligno Maciej Łucjan

PPHU ARES

Firma Usługowa Puchała Robert

Koneser Polska Sp. z o.o.

Browar Wyspa Młyńska Sp. z o.o.

Artykuły Spożywczo-Przemysłowe Gastronomia Kaczan Robert

Smaki Litewskie Virginija Kamisoraitiene

ENDECKA MARCHEWA

Młynówka Sp. z o.o. Sp. K. Pierogarnia Stary Młyn

FORTUNA Karolina Markiewicz

Oliwier Przybysz

KIŚĆ Dominik Hejza

RYBY PO KUJAWSKU Szymon Kłoczko, Remigiusz Czajkowski s.c.

TRENDY Lunch Dominik Osiewicz/ Moodie Foodie

Udostępnij: Facebook Twitter