Bydgoski OnlyBio Pałac przegrywa mecz i traci liderkę. Wybrała grę we włoskiej Perugii

Monika Gałkowska z OnlyBio Pałacu / Fot. B.Witkowski / UMB

Ósmą porażkę w sezonie poniosły w Tarnowie siatkarki OnlyBio Pałac. To był ostatni mecz Moniki Gałkowskiej w bydgoskiej drużynie. Jej odejście jest wielką stratą dla zespołu. Zastąpi ją Holenderka Anneclaire Ter Brugge.

Pałacanki przegrały w poniedziałek bardzo ważny mecz. Uległy na wyjeździe Roleskiemu Grupie Azoty Tarnów 2:3. Po dwóch setach bydgoszczanki były na powodzeniu, jednak ekipa z Małopolski zdołała doprowadzić do tie-breaku, gdzie nie dała szans podopiecznym Mirosława Zawieracza, zwyciężając 15:10. Beniaminek zbliżył w ligowej tabeli do OnlyBio Pałacu, tracąc do niego już tylko jeden punkt.

Liderka OnlyBio Pałacu wraca do Włoch

Jeszcze przed meczem było wiadomo, że po raz ostatni w zespole wystąpi Monika Gałkowska. Zarząd klubu poinformował o odejściu liderki drużyny. Atakująca, w 11 meczach zdobyła dla zespołu aż 264 punkty. To najwięcej w całej lidze. Do zespołu dołączyła przed rozpoczęciem tego sezonu.

– Zawodniczka i jej menedżer około trzy tygodnie temu poprosili o możliwość rozwiązania kontraktu celem przejścia do klubu zagranicznego. Zarząd prowadził rozmowy w kierunku pozostania zawodniczki w zespole OnlyBio Pałac do końca sezonu 2022/23, jednak stanowisko zawodniczki było ukierunkowane na odejście do innego klubu zagranicznego – informuje Pałac. Gałkowska wraca do włoskiego Bartoccini-Fortinfissi Perugia. Do tego samego zespołu dołączyła także przed rokiem, kiedy w połowie sezonu odeszła z Energii MKS Kalisz.

Zastępstwo z Niderlandów

Polkę zastąpi Anneclaire Ter Brugge. OnlyBio Pałac będzie jej pierwszym zagranicznym klubem. 21-latka ostatnie dwa sezony spędziła w zespole Eurosped, który z powodów finansowych wycofał się z rozgrywek. Jej największym sukcesem był występ w finale Superpucharu Holandii. – Odczuwam sporo emocji, ponieważ będzie to moja pierwsza drużyna za granicą i jest to dla mnie trochę stresujące. Jednocześnie cieszę się, że trafiłam do klubu, który gra na tak wysokim poziomie. Będę ciężko pracować, aby jak najlepiej się rozwijać – powiedziała Holenderka w wywiadzie udzielonym włoskiemu serwisowi volleynews.it.

Klub stara się spełnić jeszcze formalne wymogi, aby wystąpiła już w najbliższym spotkaniu z Developres Bella Dolina Rzeszów (26 stycznia).

Po 11 kolejkach OnlyBio Pałac zajmuje w lidze ósme miejsce, z dorobkiem 11 punktów. (3 zwycięstwa, 8 porażek).

Zapisz się do naszego newslettera!


        
Udostępnij: Facebook Twitter