Bydgoski raper Bedoes 2115 promuje nową wersję „Akademii Pana Kleksa”

Bedoes angażuje się nie tylko w projekty muzyczne, ale również w akcje społeczne / B. Witkowski /

W listopadzie ukazała się nowa piosenka Bedoesa – Całkiem Nowa Bajka, w której mogliśmy usłyszeć czołówkę artystów polskiej sceny estradowej.

W nagraniu udział wzięli, oprócz Bedoesa, IGO, Kaśka Sochacka, Mrozu, Artur Rojek, Brodka, Ralph Kaminski i Sokół. W sierpniu raper pochodzący z bydgoskich Bartodziejów, przyciągnął tłumy na swój koncert w naszym mieście. Ostatnio wziął udział w kampanii społecznej, poświęconej zdrowiu psychicznemu młodzieży. Bedoes nie zwalnia tempa.

Powrót Akademii Pana Kleksa do kin

Już 5 stycznia do kin w całej Polsce trafi nowa wersja Akademii Pana Kleksa w reżyserii Macieja Kawulskiego. Tym razem w kultową rolę profesora Ambrożego Kleksa wcieli się Tomasz Kot. We wrześniu pojawił się pierwszy singiel promujący film. Piosenkarka Sanah zaśpiewała piosenkę Jestem Twoją Bajką, to odświeżona wersja oryginalnej aranżacji Pożegnanie Z Bajką śpiewaną przez już Zdzisławę Sośnicką, a autorem tekstu jest Krzysztof Gradowski, reżyser Akademii Pana Kleksa z 1983 roku.

Bydgoski raper promuje film

Bedoes 2115 wystąpił wraz z innymi gwiazdami w kolejnym singlu promującym film. Całkiem Nowa Bajka, to nowa odsłona legendarnego wykonania Witajcie W Naszej Bajce. Wszystkie dochody uzyskane dzięki utworowi zostaną przekazane do fundacji ONE DAY, która zajmuje się wspieraniem młodzieży w procesie usamodzielniania, z pieczy zastępczej. Bydgoszczanina możemy usłyszeć w wersie:

Usłyszałem w życiu tyle bajek, ile znałem ludzi.  Jeśli opowiem Ci moją, no to zaniemówisz Wszędzie bloki, na nich smoki, obok nasze wrzuty. Witaj w mojej bajce, dawaj portfel i białe buty.”

Wraca po 40 latach

W pierwotnej adaptacji dzieła Brzechwy w rolę profesora Kleksa wcielił się Piotr Fronczewski, teraz po 40 latach aktor będzie odgrywał rolę Doktora Paj-Chi-Wo. Natomiast główną dziecięcą postacią nie będzie już chłopiec, a dziewczynka – Ada Niezgódka.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter