Bydgoski Rower Aglomeracyjny – więcej wypożyczeń w maju

2220 osób zarejestrowanych jest w aplikacji Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Najchętniej korzystamy z rowerów za darmo.

W tym sezonie w systemie BRA wydłużono czas darmowego wypożyczenia – można z niego korzystać bez opłat przez pół godziny (zamiast wcześniejszych 20 minut). To właśnie ta forma wypożyczenia cieszy się największym zainteresowaniem rowerzystów.

– Z Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego (BRA) w maju skorzystaliście prawie 7300 razy (w kwietniu było 4000 wypożyczeń). W systemie zarejestrowanych jest 2220 osób – przekazał Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

W mijającym sezonie z Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego skorzystało 6 tysięcy mieszkańców, którzy mieli do dyspozycji 56 stacji wypożyczania rowerów. Parkowało na nich 400 jednośladów. Rowery, podobnie jak i w roku 2021 wypożyczano około 54 tysiące razy.

Miesiące wakacyjne, a także czerwiec, tradycyjny czas rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski, to czas, w którym wypożyczeń jest najwięcej.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter