Bydgoszczanie wyruszyli w nocy „kręcić” kilometry dla naszego miasta. Rowerowa Stolica Polski wystartowała

Bydgoszczanie zainaugurowali rywalizację o miano Rowerowej Stolicy Polski nocnym przejazdem. Przed nami miesiąc „zbierania“ kilometrów.

Rowerzyści zebrali się na Starym Rynku jeszcze przed północą w środę (31 maja). Od 1 czerwca bowiem ruszyła rywalizacja. – Cieszymy się, że jesteście z nami już po raz piąty. Nasza rywalizacja dociera do coraz większej liczby miast, a od tego roku, nawet gmin – powiedział do uczestników Tomasz Dobrowolski, pełnomocnik prezydenta Bydgoszczy ds. aplikacji Aktywne Miasta.

Ubrani w odblaskowe kamizelki z logiem Bydgoszczy, kilka minut po północy, już w czwartek (1 czerwca) wyruszyliśmy w kierunku Dworca Głównego PKP. Widać było białe i czerwone lampki oraz wyświetlająca się na komórkach aplikacja Aktywne Miasta Rowerowy korowód przejechał m. in. przez Jachcice, Czyżkówko, Miedzyń, Błonie i Górzyskowo. Było nas około czterystu. Nad bezpieczeństwem czuwała policja i członkowie Bydgoskiej Masy Krytycznej. Uczestnicy przejechali łącznie ponad 20 km.

Nagrody za kilometry

Na najlepszych rowerzystów czekają vouchery do partnerów rywalizacji. Osoby który wykręcą konkretną liczbę kilometrów mogą liczyć na upominki. Ci, którzy przejadą od 400 km do 800 km – bidon sportowy, od 801 km do 1200 km – solidne zapięcie rowerowe, 1201 km lub więcej – specjalną żółtą koszulkę RSP marki SISU.

W wielu miastach w Polsce uczestniczących w RSP odbyły się podobne nocne rajdy.

Dołączyć do zabawy można w każdej chwili. Wystarczy ściągnąć na swój telefon komórkowy aplikację Aktywne Miasta, zapisać się do rywalizacji przez wybranie swojego miejsca zamieszkania lub terenu, który chcemy reprezentować. Następnie dopisujemy się do grupy (np. szkoły, zakłady pracy, stowarzyszania), dla których chcemy zdobywać kilometry. Rywalizacja o miano Rowerowej Stolicy Polski potrwa do końca czerwca.Więcej informacji o aplikacji dostępnych jest TUTAJ.

W związku z rywalizacją w naszym mieście odbędzie kilkanaście rowerowych imprez. Co sobotę, ze Starego Rynku, o godz. 10.00 wyruszać będzie przejazd do wybranych gmin w powiecie bydgoskim.

Koszulka RSP
Tegoroczna koszulka RSP / Fot. B. Witkowski / UMB

Harmonogram rajdów:

3 czerwca – Bydgoszcz – Łabiszyn start: godz. 10

10 czerwca – Bydgoszcz – Solec Kujawski/Nowa Wieś Wielka (jeżeli prom będzie czynny przepłyniemy na druga stronę Wisły) start: 10

17 czerwca – Bydgoszcz – Pruszcz start: 10

24 czerwca – Bydgoszcz – Nakło start: 10

30 czerwca – nocny rajd kończący RSP po mieście start: godz. 22

Rajdy pierwszy i ostatni (1 i 30 czerwca) są bez zapisów i bezpłatne. Na pozostałe należy się zapisać – koszt udziału wynosi 5 zł. Zapisy będą udostępniane na 7 dni przed rozpoczęciem każdego z przejazdów. Na każdym z czterech rajdów Metropolii będą wylosowane po dwa zestawy gadżetów, a wśród uczestników wszystkich – voucher na 500 zł do CentrumRowerowe.pl

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter