Bydgoskie piłkarki zostały mistrzyniami Polski w futsalu. Teraz będą miały testy w Bundeslidze

Piłkarki UKS Tęczy Sportis SISU Bydgoszcz cieszą się ze zwycięstwa w Mistrzostwa Polski we futsalu kobiet w U17 / Fot. Kobiecysoccer.pl / Akademia Czarnych Sosnowiec

Zawodniczki Tęczy Sportis SISU Bydgoszcz zostały mistrzyniami Polski w halowej piłce nożnej. W turnieju finałowym były bezkonkurencyjne. Straciły tylko jedną bramkę. Po sukcesie otrzymały powołania do reprezentacji Polski U-17. Już wyjeżdżają na testy za granicę.

To jeden z większych sukcesów klubu piłkarskiego funkcjonującego przy Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Kcyńskiej. Tęczówki zostały mistrzyniami Polski U-17 w futsalu. Drogę do sukcesu w hali rozpoczęły od eliminacji strefowych. W Poznaniu wygrały cztery mecze i nie straciły nawet bramki. W finale, który rozegrano w dniach 12-14 stycznia w Sosnowcu straciły tylko jedną bramkę. A w najważniejszym meczu pokonały Diamenty Warszawę 1:0.

Jest to kolejny sukces tej drużyny. Piłkarki z tego rocznika wcześniej zajęły m.in. drugie miejsce w prestiżowym turnieju „Z podwórka na stadion” o puchar Tymbarku U-12 (2018), który odbywa się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Dzień 3. Finału Mistrzostw Polski we Futsalu kobiet U-17. Ostatni mecz finałowy zakończył się zwycięstwem UKS Tęcza Sportis SISU Bydgoszcz z Diamentami Warszawa.

Bydgoskie piłkarski idą w świat

To pokazuje ile dają takie szkolenia i treningi w młodszych grupach wiekowych. Nasze zawodniczki zdobyły mistrzostwo w hali. Otrzymują powołania do reprezentacji Polski U-17. W przyszłym tygodniu wyjadą na testy do Bundesligi. Można śmiało powiedzieć, że do Bydgoszczy przyjeżdża coraz więcej dziewczyn, aby grać w piłkę nożną – komentuje Michał Gliński, jeden z trenerów UKS Tęcza.

Mowa o Wiktorii Zgrzebie, Julii Glińskiej i Mai Wiśniewskiej, które zostały zaproszone na udział w testach niemieckiego Werder Brema, który występuje w kobiecej Bundeslidze – jednej z najlepszych lig kobiecych na świecie. A Martyna Bartczak i Kinga Wyrwas otrzymały powołania do reprezentacji Polski U-17.

Jednym z kluczy do sukcesów Tęczy w tej kategorii wiekowej jest współpraca z ROBS GROUP Sportis Bydgoszcz (dawny KKP), nawiązana w 2022 roku. Piłkarki do 15. roku życia trenują w Tęczy Sportis SISU Bydgoszcz, a później mogą płynnie przejść do starszych roczników i seniorskiej piłki już w barwach Sportisu KKP. W Sosnowcu wystąpiło 5 zawodniczek KKP oraz 9 z Tęczy.

To jest dla dziewczyn takie płynne przejście. Trenują w KKP w takim samym systemie jak u nas, po pięć razy w tygodniu. Duży wpływ na rozwój dziewczyn miało także wybudowanie hali sportowej przy ul. Kcyńskiej, a także otwarcie klasy piłkarskiej w XXI Liceum Ogólnokształcącym – dodaje Michał Gliński.

Wyniki UKS Sportis SISU Bydgoszcz w Mistrzostwach Polski Kobiet we Futsalu U-17:

…..

W finałowych rozgrywkach drużynę poprowadził sztab szkoleniowy w składzie: Patryk Szymczak, Karolina Bietracka, Weronika Arkuszewska, Michał Araszewski, Marcin Narloch, Michał Gliński, Krzysztof Mrozik