Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego buduje u zbiegu ul. Zygmunta Augusta i Rycerskiej

Nowe lokale BTBS mają być zasiedlone w czwartym kwartale przyszłego roku / Fot. Nadesłane /

Bydgoskie TBS wznosi przy ulicy Rycerskiej i Zygmunta Augusta swoje osiedle. Pierwsi mieszkańcy do nowych lokali mają wprowadzić się w czwartym kwartale 2025 roku.

– Nowy kompleks mieszkaniowy to osiedle rodzinne, otwarte i przyjazne dla mieszkańców. Budynki przy ul. Zygmunta Augusta 30 i Rycerskiej 11-13 wprowadzą nową jakość wśród okolicznej zabudowy, powstaną tam przestrzenie wspólne i tereny zielone, przeznaczone do rekreacji dzieci i osób dorosłych. Nieruchomość znajduje się w dzielnicy Bocianowo, w pobliżu dworca głównego PKP i pętli komunikacji miejskiej – zachwala swoją inwestycję BTBS.

Przy ulicy Rycerskiej powstaje łącznie 127 mieszkań – kawalerek oraz mieszkań dwu, trzy i czteropokojowych. Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wykończy mieszkania „pod klucz”, by najemcy – ich nabór prowadzono w zeszłym roku – od razu po zakończeniu budowy mogli się wprowadzić. Pierwszeństwo w podpisaniu umowy najmu (obowiązywać będzie na 10 lat z możliwością przedłużenia) miały osoby, które mieszkały już w zasobach należących do zasobów miasta. Czynsz – to na razie szacunki – ma wynieść niewiele mniej niż 17 złotych za metr kwadratowy.

 W ostatnich tygodniach zakończone zostały roboty przy podziemnych częściach konstrukcyjnych budynku od strony Zygmunta Augusta.  Trwają prace przy układaniu stropu parteru. W najbliższych dniach ruszą prace ziemne przy budynku od strony ul. Rycerskiej. W pracach pomagają dwa żurawie o wysokości 30 i 35 metrów. W planach jest ustawienie trzeciego żurawia. BTBS jest ponadto w trakcie pozyskiwania narożnej nieruchomości przy ul. Rycerskiej 19, która również zostanie zabudowana (poniżej wizualizacja inwestycji na Bocianowie).


Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter