Bydgoszczanka odniosła życiowy sukces. Zdobyła Puchar Świata w strzelectwie z karabinu pneumatycznego

Zawodniczka Zawiszy odniosła wielki sukces w Katarze / Fot. Aneta Stankiewicz #10 /

Aneta Stankiewicz zwyciężyła w finałowych zawodach strzeleckich Pucharu Świata w karabinie pneumatycznym na 10 metrów. Konkurs odbywał się w katarskiej Dosze.

Zawodniczka Klubu Strzeleckiego Zawisza Bydgoszcz zgromadziła w finale 253,3 pkt i wyprzedziła Norweżkę Jeanette Hegg Duestad – (230,2) oraz Chinkę Zhilin Wang Huang – (209,2). W finale wystąpiło 16 zawodniczek.

Stankiewicz stawała dziesięć razy na podium poszczególnych zawodów Pucharu Świata, raz ukończyła je na pierwszej pozycji (Delhi w 2021). Na swoim koncie ma złoto i brąz mistrzostw Europy uzyskane w zawodach drużynowych. Podczas Igrzysk Europejskich w Krakowie w 2023 roku wywalczyła brązowy medal w konkurencji drużynowej.

Bydgoszczanka jest obecnie 12. zawodniczką w światowym rankingu. 28-latka ma za sobą już debiut na igrzyskach olimpijskich. W Tokio zajęła 15. miejsce w konkurencji karabinu pneumatycznego z 10 metrów, 30. pozycję w konkurencji karabinu dowolnego z 50 metrów w trzech pozycjach oraz 8. miejsce z karabinu pneumatycznego z 10 metrów w miksie z Tomaszem Bartnikiem.

We wtorek (21 listopada) podczas Pucharu Świata w konkurencji pistoletu pneumatycznego z 10 metrów, 6. miejsce zajęła Klaudia Breś, również z Zawiszy. W stolicy Kataru wystartuje także Oskar Miliwek z Zawiszy, który w piątek będzie rywalizował w konkurencji pistolet szybkostrzelny 25 m.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!