Całodobowe pływanie po Brdzie. Podejmij trudne wyzwanie w centrum miasta

24-godzinne pływanie w Brdzie odbędzie się już po raz trzeci / For. Dariusz Bakuniak / 24h Bydgoszcz Open Water Swimming

Pod koniec wakacji na Brdzie odbędzie się dwudziestoczterogodzinne wyzwanie pływackie. Uczestnicy będą pływać solo oraz drużynowo.

Ciekawą propozycją dla wytrawnych pływaków jest impreza Fristom 24h Bows. Po raz trzeci śmiałkowie będą przez całą dobę zmagać się z nurtem Brdy. To prawdopodobnie jedyny na świecie 24-godzinny wyścig pływacki na rzece.

Fristom 24h Bows. Samemu lub w drużynie

Rywalizacja odbędzie się w dwóch kategoriach: TEAM (sztafety 3-os.) oraz SOLO (indywidualnie). Uczestnicy będą rywalizować na odcinku od mostu Jerzego Sulimy-Kamińskiego aż do mostów
Solidarności. Start oraz baza imprezy będą ulokowane na Wyspie Młyńskiej. Wyzwanie potrwa od godz. 12.00 (24 sierpnia) aż do godz. 12.00 (25 sierpnia).

W zespole każdy zawodnik popłynie wpław po wyznaczonej trasie na Brdzie, następnie będzie zmieniał się na brzegu z innym zawodnikiem ze swojego zespołu poprzez przekazanie bojki asekuracyjnej. W składzie sztafety (TEAM) musi znajdować się minimum jedna kobieta i jeden mężczyzna.

Dozwolone jest pływanie w piance neoprenowej. Każdy będzie miał możliwość robienia przerw nieograniczonych czasowo. W kategorii TEAM wprowadzono kwalifikację w dwóch kategoriach wiekowych. W rywalizacji SOLO nagrodzeni będą zawodnicy, którzy przepłyną najdłuższy dystans. Osobna klasyfikacja dla kobiet i mężczyzn. Zapisać można się przez ankietę.

Darmowe treningi pływackie w Brdyujściu

Brda należy do jednych z najczystszych rzek w Polsce. Odbywa się na niej sporo zawodów, w których biorą udział pływacy: Woda Bydgoska czy Enea Triathlon Bydgoszcz. Co ciekawe, zawody odbywają się na odcinku miejskim rzeki, co jest rzadkością na skalę światową.

Zarówno dla tych co startują w 24-godzinnym maratonie pływackim, jak i dla tych co po prostu chcą popływać w grupie, w Brdyujściu będą prowadzone treningi pływackie (godz. 17, każdy wtorek lipca i sierpnia) pod okiem wykwalifikowanych trenerów, m. in. Hanny Bakuniak, dwukrotnej rekordzistki Guinnessa w pływaniu lodowym, wielokrotnej medalistki mistrzostw Polski w pływaniu, zdobywczyni Kanału Catalina, założycielki szkoły pływania Champions Swim, organizatorki wielu imprez sportowych..

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter