Centrum Biznesu, Technologii i Innowacji w Bydgoszczy otwarte. Zarządza nim Atos

W czwartek 14 września otwarto oficjalnie Centrum Biznesu, Technologii i Innowacji firmy Atos / Fot. R. Sawicki / UMB

Atos Poland Global Services otworzył w Bydgoszczy BTIC czyli Centrum Biznesu, Technologii i Innowacji. To miejsce ma kipieć kreatywnością.

Podobne centra firmy Atos znajdują się już m.in. w Paryżu, Madrycie, Wiedniu czy Amsterdamie.

– Bydgoszcz to jednak pierwsze tego typu miejsce w Polsce, w którym powstało biznesowe centrum konferencyjno-pokazowe tej rangi. BTIC jako dedykowana przestrzeń, a w zasadzie całe piętro, stanie się także elementem demonstracyjnym rozwiązań Smart Builiding, które w swoim globalnym portfolio zamierza umieścić Atos – informuje spółka.

W ofercie BTIC-a znajdują się:

  • innowacyjne przestrzenie mieszczące do 40 gości wraz z techniczną obsługą
  • nowoczesne studio telewizyjne
  • organizacja wydarzeń online i ich streaming, a także prowadzenie wydarzeń w formie hybrydowej
  • realizacja nagrań promocyjnych i informacyjnych

Na razie BTIC będzie działał na potrzeby wewnętrzne, niewykluczone jednak, że w przyszłości będzie świadczył usługi również dla podmiotów spoza spółki.

– Mam nadzieję, że BTIC stanie się nie tylko miejscem spotkań biznesu, ale też punktem startowym dla wielu nowych projektów, skłaniającym do kreatywności, innowacyjności i wymiany doświadczeń – mówił na uroczystym otwarciu, Robert Wichłacz z zarządu firmy Atos PGS.

Rolę i wpływ Atosa na ekonomię Bydgoszczy podkreślał wiceprezydent miasta Michał Sztybel, który życzył spółce powodzenia z tym i przyszłymi projektami podkreślając, że w Bydgoszczy nie myślimy tylko o teraźniejszości, ale również o przyszłości.

Atos w naszym kraju działa od ponad 23 lat. Zatrudnia w Bydgoszczy, Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie i Gdańsku niemal 7 tysięcy osób.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter