Choinka już stanęła na Starym Rynku. W sobotę zabłyśnie podczas inauguracji Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego

Choinka na Starym Rynku / Fot. M.Kalaczyński/UMB

Choinka na Starym Rynku to nieodłączny element każdych świąt. Zawisną na niej lampki, które zaświecą na bydgoskim jarmarku. Jej uroczysta i oficjalna inauguracja 18 listopada.

Od rana (14 listopada) na Starym Rynku stoi piękny świerk. Tegoroczna miejska, choinka świąteczna, tak jak roku temu, mierzy 14 metrów. Przyjechała do Bydgoszczy z Borów Tucholskich. Takie drzewo może ważyć nawet dwie tony. Świerk pospolity został umieszczony w specjalnym otworze przygotowanym na tę okazję podczas ostatniego remontu płyty Starego Rynku. Po ustawieniu trwały jeszcze prace kosmetyczne. Była przycinana, miała ustawiane gałęzie.

W środę (15 listopada) choinka będzie strojona ozdobami świątecznymi, a w sobotę (18 listopada) o godz. 16.30 zaświeci podczas uroczystej inauguracji Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego.

Zdobienie budek handlowych / Fot. Miasto Bydgoszcz

Świąteczne drzewka będą ustawione w najbliższych dniach również na balkonie bydgoskiego ratusza oraz na Rynku w Starym Fordonie.

Cały czas trwają przygotowania do Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego. Na ul. Mostowej i na Starym Rynku już ustawione są wszystkie drewniane domki, w których niedługo zagoszczą wystawcy z ozdobami, rzeczami czy gastronomią. Trwa ich upiększanie ozdobami od Blachere Polska. Firma, która ustawiła podświetlany napis Bydgoszcz na barce Lemara, będzie odpowiedzialna również za oświetlenie podczas jarmarku. Świąteczne handlowanie potrwa przez 5 tygodni, do 22 grudnia.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje !

Udostępnij: Facebook Twitter