Cztery firmy chcą przygotować projekt przebudowy Wiaduktów Warszawskich w Bydgoszczy

Bydgoscy drogowcy otworzyli koperty w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy Węzła Wschodniego w Bydgoszczy, którego elementem są Wiadukty Warszawskie.

Oprócz projektu przebudowy Wiaduktów Warszawskich wykonawcy mieliby przygotować koncepcję przebudowy całego układu ruchu w tym newralgicznym dla ruchu do i z Fordonu miejscu.

– Zależy nam, aby docelowo upłynnić ruch i zwiększyć bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ulic Fordońskiej, Spornej i Kamiennej. W ramach opracowania miałoby powstać 5 rond, przejazd (wiadukt) pod jedną jezdnią ul. Kamiennej, chodniki i drogi rowerowe – mówił w czerwcu, gdy przetarg ogłaszano, Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Po raz kolejny jednak spotykamy się z sytuacją, gdy potencjalni wykonawcy przedstawiają oferty, które przewyższają założoną w budżecie na wskazany cel kwotę. Podobnie było i teraz. Swoje propozycje złożyły cztery podmioty – każdy z nich oczekuje więcej niż wstępnie zakładano.

  • Konsorcjum BAK Sp. z o.o. z Bydgoszczy w partnerstwie z AXIAL Sp. z o.o. z Poznania oczekuje 3 mln 71 tys. zł
  • Biuro Projektów Drosystem z Wrocławia przedstawiło ofertę na 4 mln 806 tys. złotych
  • Multiconsult Sp. z o.o. z Warszawy złożyła ofertę w wysokości 4 mln 495 tys. złotych
  • Pracowania Projektowa MID Sp. z o.o. z Gdańska oczekuje za wykonanie zadania 2 mln 447 tys. złotych

Przypomnijmy, ZDMiKP informował, że zadanie uda się wykonać za kwotę 1,6 miliona złotych. Trwa jeszcze analiza złożonych ofert. Jeśli drogowcy zdecydują się na podpisanie umowy, zwycięska firma będzie miała półtora roku na opracowanie dokumentacji projektowej. Będzie to wstęp do przebudowy m.in. Wiaduktów Warszawskich, które – po przeprowadzonej modernizacji – maja nam służyć bezproblemowo jeszcze 10 lat. Ich przebudowa kosztować będzie jednak dziesiątki milionów złotych.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter