Działki w sąsiedztwie bydgoskiej hali targowej sprzedane – nabywcą spółka z Torunia

Teren przy ulicy Magdzińskiego, nieopodal byłej hali targowej, znalazł nabywcę / Fot. B.Witkowski / UMB

Miasto rozstrzygnęło przetarg na sprzedaż dwóch działek położonych przy ulicy Magdzińskiego, w sąsiedztwie hali targowej.

Przetarg na sprzedaż działki przy ul. Magdzińskiego został powtórzony – pierwotnie nie było chętnych na ich zakup. Tym razem stanąć do niego zdecydowała się spółka z ograniczona odpowiedzialnością Apro Investment z siedzibą w Toruniu. Cena wywoławcza działek o powierzchni 0,0439ha i 0,1166ha wyniosła 3 miliony 300 tysięcy złotych. Jedynym podmiotem, który stanął do przetargu była spółka Apro Investment, która zdecydowała się nabyć te gruntowe nieruchomości za kwotę 3 milionów 333 tysięcy złotych.

Teren, który miasto sprzedało jest doskonale znany mieszkańcom, niegdyś funkcjonowało na nim targowisko obok hali targowej. Obecnie działa tu parking. Miasto w przetargu zabezpieczyło się na wypadek, gdyby potencjalny inwestor zechciał kupić teren w celach spekulacyjnych – obecnie w wielu wypadkach wystarczy kupić działkę, by wzrost cen nieruchomości spowodował, że jej późniejsza sprzedaż będzie zyskowna. Ta działka jest jednak niezwykle istotna z punktu widzenia zagospodarowania Śródmieścia i nikt nie chciałby, żeby stała pusta.

– W sytuacji braku realizacji zabudowy w wymaganych przez miasto terminach, będzie przysługiwało Miastu Bydgoszcz prawo odkupu przedmiotowych nieruchomości w terminie 5 lat od dnia zawarcia umowy sprzedaży – czytamy w dokumentacji przetargowej.

O jakie terminy chodzi? Nabywca nieruchomości będzie miał obowiązek rozpoczęcia inwestycji (uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę) zgodnie z warunkami ustalonymi przez plany miejscowe w ciągu trzech lat od momentu zawarcia umowy. Również maksymalnie trzy lata będzie miał na zakończenie inwestycji (licząc od dnia uzyskania prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę).

Apro Investemnt ma za sobą wiele ciekawych realizacji w regionie. W Bydgoszczy najbardziej rozpoznawalnym projektem jest kompleks mieszkalno-usługowy przy ulicy Dworcowej 13 za który firma „zgarnęła” Grand Prix w konkursie „Budowa na medal Pomorza i Kujaw”.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter