Dzieci i młodzież z Solca Kujawskiego z prawami do tanich przejazdów bydgoską komunikacją

Dzięki porozumieniu Bydgoszczy i Solca Kujawskiego najmłodsi mieszkańcy gminy skorzystają z biletów uczniowskich i biletów malucha w bydgoskiej komunikacji miejskiej i podmiejskiej.

Na środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy rozszerzono grupę osób uprawnionych do korzystania z biletów przeznaczonych dla „maluchów” o dzieci zamieszkałe na terenie gminy Solec Kujawski. Z uprawnień będą mogły korzystać dzieci posiadające Metropolitalną Kartę Malucha. Podobnie rozszerzono grupę osób uprawnionych do korzystania z biletów uczniowskich, o uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Solca Kujawskiego. Z uprawnień skorzystają posiadacze Metropolitalnej Karty Uczniowskiej wraz z ważną legitymacją szkolną.

Dzięki Metropolitalnej Karcie Malucha i Metropolitalnej Karcie Uczniowskiej uczniowie mogą jeździć komunikacją miejską i podmiejską przez cały rok za 100 złotych. Podobne rozwiązanie obowiązuje już dzięki porozumieniu Bydgoszczy z gminą Dobrcz, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Sicienko, Mrocza i Koronowo.

Bydgoszcz z tytułu porozumienia nie ponosi kosztów, to zakłada bowiem, że „nieuzyskane dochody wywołane wejściem w życie niniejszej uchwały zostaną pokryte dotacją pochodzącą z Gminy Solec Kujawski”. Uwaga – porozumienie zacznie obowiązywać od 1 września 2023 roku.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter