Pięknieją bydgoskie bulwary – kolejny odcinek w centrum miasta cieszy oczy przechodniów

Projekt przebudowy tego miejsca konsultowano z rowerzystami oraz Społeczną Radą ds. Estetyki Bydgoszczy / Fot. R.Sawicki/UMB

Odcinek bulwarów nad Brdą przy moście Bernardyńskim zrewitalizowany. Eleganckie ścieżki, rowerowa droga i ławki zachęcają do spędzania czasu nad samą rzeką.

Bulwar nad Brdą został przebudowany na odcinku od mostu Bernardyńskiego do ul. Uroczej. Pod mostem Bernardyńskim wykonano wspólną ścieżkę pieszo-rowerową. Przy dawnej przystani wioślarskiej zbudowano nową, szerszą kładką. Droga rowerowa pomiędzy kładką i ul. Uroczą została rozdzielona od bulwaru pasem zieleni. Na wysokości szpitala stworzono miejsce, w którym cumować mogą niewielkie jednostki. Rowerzyści z kolei będą mogli pozostawić swój rower na parkingu i zajrzeć choćby na nowy taras widokowy. Wszystkiemu towarzyszą nasadzenia – drzew, krzewów i bylin.

Bulwar na tym odcinku będzie oświetlony, znalazło się również miejsce na ławki i kosze na śmieci. Co ważne, już na etapie prac nad projektem uwzględniono docelowe połączenie nowej infrastruktury z planami przebudowy ronda Jagiellonów. Projekt przebudowy tego miejsca konsultowano z rowerzystami oraz Społeczną Radą ds. Estetyki Bydgoszczy.

Miasto na realizację zadania otrzymało unijne dofinansowanie z RPO w kwocie ponad 4,7 mln zł. Wszystkie prace pochłonęły ponad 8 mln zł.

Salon Bydgoszczy

Oddajemy do użytku kolejne estetyczne i bezpieczne miejsce w Salonie Bydgoszczy – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – To jedno z zadań, które bydgoszczanie w czasie wielu spotkań i konsultacji uznawali za priorytet. Wpisuje się też w nasz pomysł na zwrot ku wodzie, który jest doceniany w ogólnopolskich konkursach. Przed nami szereg kolejnych zadań urzeczywistniających tę ideę. W tym roku bydgoszczanie skorzystają też z terenów sportowo-rekreacyjnych nad Wisłą w Starym Fordonie. Przygotowujemy się do rewitalizacji kolejnego odcinka bulwaru, budowy kąpieliska w sąsiedztwie hal sportowych oraz jeszcze lepszego zagospodarowania terenów rekreacyjnych nad brzegami Kanału Bydgoskiego. 

Trwają przygotowania do powtórzenia przetargu  na rewitalizację kolejnego odcinka bulwarów od ul. Krakowskiej w do ul. Żabiej. Miasto na ten cel pozyskało środki z funduszy centralnych w kwocie 30 mln zł. Bydgoszczanie w czasie konsultacji dotyczących najważniejszych zadań inwestycyjnych wskazali dalszą rewitalizację bulwarów jako jeden z miejskich priorytetów. 

Nowa inwestycja w liczbach

  • Długość modernizowanego bulwaru – 270 m
  • Powierzchnia zrewitalizowanego terenu – 8849 m2
  • Długość kładki przy dawnej przystani – 12,6 m
  • Liczba dosadzonych drzew – 7 sztuk
  • Powierzchnia zasadzonych krzewów – 525 m2
  • Wartość inwestycji – 8,4 mln zł

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter