Dzień Ziemi w Bydgoszczy. Ekologiczny piknik w fordońskim kampusie Politechniki Bydgoskiej

Dzień Ziemi w ub. roku także świętowano w fordońskim kampusie

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Bydgoszczanie będą świętowali dwa dni wcześniej podczas ekologicznego pikniku w kampusie politechniki w Fordonie.

„Bydgoszcz na Dzień Ziemi” odbędzie się w sobotę 20 kwietnia. Miasto organizuje piknik ekologiczny we współpracy z Politechniką Bydgoską. Wiele ciekawych atrakcji znajdą tam dla siebie bydgoszczanie w każdym wieku.

Obchody Dnia Ziemi rozpoczną się 20 kwietnia o godz. 10. W kampusie politechniki przy ul. Kaliskiego spotkamy przedstawicieli Czystej Bydgoszczy oraz ekomaskotki: Bydgusia i Bydgusię. Połączą siły, by w przyjemnej formie przekazać najmłodszym informacje o segregowaniu odpadów, recyklingu i idei „zero waste”. Zdobytą wiedzę młodzi bydgoszczanie będą mogli sprawdzić wraz z opiekunami w czasie ekoquizów. Na zwycięzców czekają upominki.

W czasie pikniku ekologia będzie łączyć się z muzyką. To za sprawą Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej, która w wielkim finale zaprezentuje się na dużej scenie. Zanim to nastąpi, uczestnicy pikniku będą mieli za zadanie wykonać własnoręcznie instrumenty recyklingowe i przećwiczyć wspólną grę. Do zabawy przy muzyce zachęcać będzie również Bydgusia, która poprowadzi rytmiczną zumbę. Na pikniku swoją wiedzą podzielą się studenci Politechniki Bydgoskiej z wydziału inżynierii mechanicznej. Poprowadzą warsztaty z recyklingu. Zbierana będzie makulatura i elektrośmieci. Czysta Bydgoszcz przez cały rok zachęca do podejmowania ekologicznych działań. Zbliżający się Dzień Ziemi to doskonała okazja, aby zatroszczyć się o tereny zielone w pobliżu miejsca zamieszkania.  W akcjach sprzątania świata regularnie biorą udział przedszkolaki i uczniowie bydgoskich szkół podstawowych.

Udostępnij: Facebook Twitter