Dzień Ziemi w Bydgoszczy. Tak bawili się uczestnicy ekologicznego pikniku [ZDJĘCIA]

Dzień Ziemi w kampusie Politechniki Bydgoskiej

W poniedziałek (22 kwietnia) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Świętują również bydgoszczanie. Utrwalają ekologiczną wiedzę i wspólnie sprzątają miasto.

Za nami jedno z największych ekologicznych wydarzeń roku. Czysta Bydgoszcz wraz z Politechniką Bydgoską zaprosiły w sobotę (20 kwietnia) gości w każdym wieku na rodzinny piknik. Chociaż tego dnia z nieba lał się deszcz, pogoda nie pokrzyżowała planów. Ekozabawa odbyła się w gościnnych murach budynku głównego kampusu PBŚ przy ulicy Kaliskiego 7.


Specjalnie na tę okazję wydziały Politechniki Bydgoskiej przygotowały liczne atrakcje – od pojazdów sterowanych elektrycznie, gier komputerowych, atrakcyjnych ekspozycji po liczne stanowiska z kolorowankami i nagrodami. Nie zabrakło też warsztatów recyklingowych. Do wspólnej aktywności zachęcały rytmy wybrzmiewające na ekoinstrumentach – beczkach i wiadrach. Finałem tworzenia instrumentów z recyklingu był koncert Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej.

Ekologiczne gry i zabawy zorganizowała także Czysta Bydgoszcz. Jej przedstawicielki zorganizowały warsztaty dotyczące zasad prawidłowej segregacji odpadów dla uczestników Politechniki Młodego Odkrywcy. Po nauce był też czas na zabawę i upominki. W wielkiej grze planszowej czy kole fortuny można było zdobyć ekologiczny notes-sadzonkę, który po wykorzystaniu można zasiać w doniczce czy przydatne gadżety, takie jak bawełniane worki. Udział w ekograch był też nagradzany sadzonkami roślin i małymi ogródkami w słoikach. Na pikniku „pod dachem” rytmiczną zumbę poprowadziła Bydgosia – maskotka Czystej Bydgoszczy. Taneczna zabawa cieszyła się ona sporym zainteresowaniem gości. Partnerzy wydarzenia – firmy Remondis i ProNatura – także zapewniły atrakcję: przed budynkiem uczelni stanęły nowoczesne pojazdy do odbioru odpadów oraz zabytkowy Jelcz, odrestaurowany przez ProNaturę. Na miejscu zbierane były również elektrośmieci i makulatura.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter