Family Spot w Bydgoszczy. Nowy zakątek z zajęciami dla dużych rodzin przy Gdańskiej 5

Podpisanie porozumienia w sprawie działalności Family Spot w Bydgoszczy / Fot. R.Sawicki/UMB

Rodzinny „Koncert dla czyżyka” w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu „Gdańska 5″ zainauguruje działania Family Spot. To program i miejsce, w którym duże rodziny będą się mogły spotkać na warsztatach i zajęciach edukacyjnych.

Bydgoszcz znalazła się w gronie 24 miast, w których realizowane będą do końca roku pilotażowe działania Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” w ramach projektu „Po pierwsze Rodzina!”. We wtorek (6 czerwca) podpisane zostało porozumienie między miastem a realizatorem programu. Family Spot to cykliczne, bezpłatne zajęcia w przestrzeni przyjaznej rodzinom z dziećmi.

W ramach pilotażu zbadane zostanie zainteresowanie i zapotrzebowanie na konkretne formy działań programowych. Siedzibą bydgoskiego Family Spotu stało się Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Gdańskiej 5.

– To dobrze nam znana przestrzeń i bogata infrastruktura, dzięki której nasze działania dla rodzin i z rodzinami będą się mogły prężnie rozwijać. Zaczynamy koncertem w najbliższy piątek. Kolejne atrakcje w przygotowaniu – zaprasza Anna Sikorska przedstawicielka Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”.

-Miasto od długiego już czasu współpracuje z ogólnopolskim Związkiem Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Organizacja była ważnym doradcą między innymi we wdrażaniu dużego programu Bydgoska Rodzina 3+. Cieszymy się z kolejnych inicjatyw i projektów, które potwierdzają pozycję Bydgoszczy na mapie miast przyjaznych i wrażliwych na potrzeby rodzin, z akcentem położonym na te najliczniejsze – mówi Iwona Waszkiewicz, zastępczyni prezydenta Bydgoszczy.

W Family Spot odbywać się będą zajęcia edukacyjne i podnoszące kompetencje rodzicielskie oraz specjalistyczne warsztaty dedykowane konkretnym grupom odbiorców. W przypadku bydgoskiego Spotu postawiono na działania integracyjne, podkreślające znaczenie budowania wrażliwości, otwartości i tolerancji od najmłodszych lat.

Przewiduje się przeprowadzenie 28 zajęć. Zdecydowana większość odbywać się będzie na Gdańskiej 5. Warsztaty będą bezpłatne, a nad ich realizacją czuwał będzie lokalny lider – Animator Rodzinny. Informacje o zajęciach dostępne będą m.in ma stronie www.bcopw.pl oraz www.3plus.pl. Pierwsze, otwarte i integracyjne wydarzenie już w piątek – 9 czerwca. To rodzinny „Koncert dla czyżyka” – początek o godz. 14. Wstęp wolny. 

Bydgoska Rodzina 3+

Bydgoska Rodzina 3+ to program zainaugurowany w Bydgoszczy w 2013 roku. Rodziny z minimum trojgiem dzieci otrzymują na wniosek Bydgoską Kartę Rodzinną, uprawniającą do szeregu zniżek w instytucjach miejskich, obiektach rekreacyjnych, punktach handlowych i usługowych. W programie uczestniczy obecnie ponad 150 partnerów ze specjalną ofertą dla dużych rodzin.

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” to stowarzyszenie, które od 2007 roku wpływa na pozytywny obraz dużych rodzin w Polsce i inicjuje działania zmierzające do sprawiedliwego traktowania rodzin wielodzietnych przez polski system prawny. Przeprowadza badania, przygotowuje raporty i analizy dotyczące potrzeb dużych rodzin w sferze ekonomicznej i społecznej. Organizacja otrzymała dofinansowanie dla realizacji wszystkich Family Spotów w ramach konkursu „Po pierwsze Rodzina!” Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wartość całego projektu to 2 mln. zł. Bydgoszcz znalazła się w gronie 24 miast objętych programem.

Udostępnij: Facebook Twitter