Ferie zimowe w Myślęcinku. Spacery, warsztaty i ognisko w bydgoskim zoo

Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku zaprasza na zajęcia podczas ferii zimowych do swego ogrodu botanicznego oraz zoo. Niestety, wyciąg narciarski nie będzie uruchomiony.

Ferie zimowe dla uczniów w naszym mieście rozpoczną się 30 stycznia. Może je także spędzić w największym w Bydgoszczy parku.

Ogród botaniczny. Spacer i wycieczka do szklarni

Spacer po ogrodzie botanicznym pn.: „Światowy Dzień Mokradeł”
29 stycznia i 2 lutego, zbiórka: parking przy bramach Ogrodu Botanicznego, ul. Konna (przy restauracji Karczma Kujawska). godz. 11.00, czas trwania ok. 90 minut. Wstęp wolny

Dowiemy się o przygotowaniach ogrodu do zimy, o zachowaniu się roślin zimą podczas dodatnich temperatur. Głównym tematem będzie znaczenie wód gruntowych i negatywnego na nie wpływu człowieka. Omówimy, jakie gatunki roślin pełnią rolę retencyjną – czyli zatrzymywania wody, a które wodę zabierają.

Wycieczka do ogrodu Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin ze zwiedzaniem szklarni
1 lutego i 8 lutego, zbiórka: przed bramą do ogrodu IHAR, ul. Jeździecka 5 (dojazd autobusem 52P lub samochodem, parking przy ul. Jeździeckiej 5), godz. 10.00, czas trwania ok. 90 minut. Wstęp wolny.

W poszukiwaniu ptaków w Ogrodzie Botanicznym – spacer z ornitolożką Moniką Wójcik-Musiał
4 lutego, zbiórka: parking przed Ogrodem Botanicznym od ul. Konnej (przy Karczmie Kujawskiej). godz. 10.00, czas trwania ok. 90 minut. Liczba miejsc ograniczona, zapisy: 883 319 228 w godzinach: 8.00-17.00 lub e-mail: malgorzata.szymczak@myslecinek.pl

Ogród Botaniczny w Myślęcinku kojarzy się z wypoczynkiem, rekreacją, a przede wszystkim z bogactwem gatunkowym roślin. Nie każdy jednak wie, że w botaniku można spotkać ponad 60 gatunków ptaków. W buczynach wykuły dziuple dzięcioły czarne – największe z europejskich dzięciołów, na ścieżkach można wytropić smakoszy mrówek – to dzięcioły zielone, a pośród koron drzew zimą latają małe, puszyste białe kulki, wyglądające niczym z waty cukrowej, czyli raniuszki.

„Rozpoznawanie drzew i krzewów w stanie bezlistnym” (spacer).
7 lutego, zbiórka: parking przed Ogrodem Botanicznym od ul. Konnej (przy Karczmie Kujawskiej)
godz. 11.00, czas trwania ok. 90 minut, bezpłatny spacer z przewodnikiem. Liczba miejsc ograniczona, zapisy: 883 319 228 w godzinach 8.00-17.00 lub e-mail: malgorzata.szymczak@myslecinek.pl

Zapisy dotyczą wyłącznie spaceru w dniu 4.02.2023 i 7.02.2023.

Ogród Zoologiczny. Zwiedzanie i ptasie warsztaty

W czasie ferii od 28 stycznia do 12 lutego bydgoskiego zoo czynne jest codziennie w godzinach od 9.00 do 16.00 (kasa czynna od 9.00 do 15.30). Od 10.00 do 15.00 udostępnione będzie ognisko i kijki. W prowiant należy zaopatrzyć się we własnym zakresie.

Ferie w zoo – dla osób indywidualnych:

Karmnikowy savoir-vivre, czyli ptasie warsztaty
28 stycznia i 11 lutego, o godz. 10.00 lub 12.30

W programie między innymi:
– wykonywanie kul dla ptaków,
– ptasie zadania,
– pokazowe karmienie dwóch gatunków zwierząt.

Na warsztaty „Karmnikowy savoir-vivre” wymagane są zapisy e-mailowe: konkurs.zoo@myslecinek.pl. Liczba osób jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. W wiadomości prosimy podać liczbę dzieci oraz osób dorosłych. O zakwalifikowaniu się do udziału w warsztatach LPKiW poinformuje e-mailowo. Koszt uczestnictwa to 35 zł od dziecka (w tym wliczony jest już bilet wstępu do zoo) i 19 zł od osoby dorosłej.

Spacerowa niedziela, czyli zwiedzanie zoo z przewodnikiem
5 i 12 lutego, o godz. 10.00 lub 12.30

Dowiemy się  o zwyczajach naszych zwierzęcych mieszkańców, poznamy ich imiona i z pewnością spędzimy miło czas.
Na „Spacerową niedzielę” wymagane są zapisy e-mailowe: konkurs.zoo@myslecinek.pl. Liczba osób jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. W wiadomości prosimy podać liczbę dzieci oraz osób dorosłych. O zakwalifikowaniu się do udziału w spotkaniu poinformujemy e-mailowo. Koszt uczestnictwa to bilet wstępu do zoo – 19 zł od osoby dorosłej, 14 zł od dziecka.

Ferie w zoo – dla grup zorganizowanych:

„Karmnikowy savoir-vivre”
od 30 stycznia do 3 lutego lub od 6 lutego do 10 lutego – o godz. 9.00 lub 11.30. Wymagane są zapisy e-mailowe: zoo.szkola@myslecinek.pl. Liczba grup jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. W wiadomości prosimy podać liczbę uczestników oraz nazwę instytucji i telefon kontaktowy. Informacja o zakwalifikowaniu się w warsztatach będzie wysłana e-mailowo. Koszt uczestnictwa to: bilet wstępu do zoo od uczestnika + 350 zł od grupy.

Zwiedzanie zoo z przewodnikiem
Zapraszamy 5 lub 12 lutego o godz. 10.00 lub 12.30

Na zwiedzanie zoo z przewodnikiem wymagane są zapisy e-mailowe: zoo.szkola@myslecienek.pl.Liczba grup jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. W wiadomości prosimy podać liczbę uczestników oraz nazwę instytucji i telefon kontaktowy. O zakwalifikowaniu się do udziału w spotkaniu LPKiW będzie informował e-mailowo. Koszt uczestnictwa to: bilet wstępu do zoo od uczestnika + 150 zł od grupy.

Myślęcinek bez stoku dla narciarzy w tym roku

Mieszkańcy dopytują również o stok narciarski. Już wiemy, że zabraknie go w tym sezonie. To już drugi raz kiedy w ciągu roku wyciąg w Myślęcinku nie zostanie w ogóle uruchomiony. Przed rokiem stok funkcjonował zaledwie sześć dni – Zmusiły nas do tego warunki pogodowe. Aby wyprodukować śnieg z armatek śnieżnych potrzebna jest odpowiednio niska temperatura oraz wilgotność powietrza. Trzeba przyznać też, że przy zwiększających się kosztach energii, uruchomienie wyciągu na kilka dnia jest dla nas nieopłacalne. Stok nie jest zamknięty. Jeśli spadłby śnieg, każdy może przyjść pozjeżdżać, np. na sankach – tłumaczy Andrzej Kowalski z LPKiW.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter