Frymark znalazł nowe miejsce. Przenosi się, ale nadal pozostanie przy ul. Gdańskiej

Frymark odbywa się w niedziele / Fot. Frymark/Facebook

Od lipca popularny jarmark zdrowej żywności i artystycznego rękodzieła będzie się odbywać na zapleczu domu towarowego Rywal. Organizatorzy Frymarku poszukali na szczęście nowej siedziby.

W połowie kwietnia Frymark ogłosił, że musi opuścić dotychczasową siedzibę. Od kilku lat odbywał się w dawnej Drukarni (Bydgoskie Centrum Finansowe). Część wystawców prezentowała także swoje wyroby na placu Praw Kobiet przed gmachem BCF.

Frymark – niedzielny jarmark produktów ekologicznych, regionalnej żywności, pieczywa, sera, wędlin oraz rękodzieła wrósł od ponad dziesięciu lat w bydgoski krajobraz. Jego twórcy: Katarzyna Fik (Świat Bab) i Piotr Jarecki (Gospodarstwo Ekologiczne Malinowy Chruśniak) zbudowali markę dla tego kupieckiego spotkania handlowców i producentów z klientami z Bydgoszczy. W każdą niedzielę setki mieszkańców miasta korzysta z okazji kupna zdrowej żywności oraz oryginalnych artystycznych wyrobów.

Na szczęście ciągłość zostanie zachowana. Organizatorzy Frymarku porozumieli się z BSS Społem, właścicielem domu towarowego „Rywal”. Poinformowali, że od lipca jarmark będzie się odbywał w „jednym z budynków Rywala”. Frymark poszukiwał miejsca o powierzchni 300-400 m kw. i na wyłączność (w tygodniu wystawcy zostawiają stoiska i lodówki) zlokalizowanego w śródmieściu lub bliskiej okolicy i z parkingiem w pobliżu.

Pomieszczenia na zapleczu „Rywala” przy ul. Gdańskiej spełniają te warunki. Jest tam także parking – z wjazdem od Pomorskiej. Frymark zaprasza co niedzielę w godzinach 10-14. Aż do lipca i przeprowadzki ciągle w BCF i na pl. Praw Kobiet.

Udostępnij: Facebook Twitter