„Grudzień z Rejewskim” w finale plebiscytu na Wydarzenie Historyczne Roku. Można głosować na Bydgoszcz

„Grudzień z Rejewskim” w Młynach Rothera / Fot. R. Sawicki/UMB

Bydgoski projekt mający uświetnić 90. rocznicę złamania szyfrów niemieckiej Enigmy jest kandydatem do zwycięstwa w szesnastym plebiscycie na Wydarzenie Historyczne Roku organizowanym przez Muzeum Historii Polski. Warto zagłosować. Jest na to czas do 15 czerwca.

W trakcie „Grudnia z Rejewskim” w Bydgoszczy wspominano historię Mariana Rejewskiego i całej polskiej kryptologii. W naszym mieście odbyło się mnóstwo imprez związanych z genialnym, bydgoskim matematykiem: konkursy, wykłady, gry miejskie, pokoje zagadek, występy artystyczne, mapping na Młynach Rothera i specjalna ekspozycja.

„Grudzień z Rejewskim” znalazł się w finałowej piętnastce 16. edycji Plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku. Na bydgoska imprezę, która kandyduje w kategorii „Edukacja” można głosować do 15 czerwca pod adresem: Wydarzenie Historyczne Roku 2020 (muzhp.pl)

W tym etapie plebiscytu głosować mogą wszyscy – i to internauci zadecydują o ostatecznych wynikach. W kategorii „Edukacja” nasz „Grudzień z Rejewskim” rywalizuje z:

  • My razem! Polsko-ukraińska opowieść o wspólnym dziedzictwie, organizator: Pospolite Ruszenie
  • Gra planszowa „Gaudeamus! Zbuduj średniowieczny uniwersytet”, organizator: Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • Polonika w Minecraft, organizator: Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA
  • „Gra szyfrów”, organizator: Instytut Pamięci Narodowej

Poza tym w plebiscycie głosuje się także na kandydatów w kategoriach: „Wydarzenie” oraz „Wystawa”. W tym roku zostało zgłoszonym blisko dwieście projektów, z kraju i zagranicy. Od początku istnienia plebiscytu zgłoszono ponad 2000 przedsięwzięć, a w internetowym głosowaniu wzięło udział łącznie ponad 50 tys. internautów.

Udostępnij: Facebook Twitter