Indeks Zdrowych Miast. Ogólnopolskie badanie prowadzone przez SGH. Można wypełnić ankietę

Park Jana Kochanowskiego / Fot. B.Witkowski/UMB

Jak polskie miasta, a wśród nich Bydgoszcz, dbają o zdrowie swoich mieszkańców – tę kwestię ma wyjaśnić ankieta opracowana przez ekspertów Szkoły Głównej Handlowej. Można ją wypełniać w Internecie do 22 września.

Eksperci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie we współpracy z Fundacją Gospodarki i Administracji Publicznej (GAP) oraz Grupą LUX MED opracowali Indeks Zdrowych Miast. To autorskie i długofalowe przedsięwzięcie, które jest częścią inicjatywy Healthy Cities, wielowymiarowego projektu z obszaru zrównoważonego rozwoju. Wyniki prac mają obrazować, jak polskie miasta dbają o podstawowe dziedziny związane ze zdrowiem swoich mieszkańców.

Do wypełnienia jest specjalna ankieta (trwa to kilka minut), w której autorzy pytają o ocenę m.in. dbałości miasta o kwestię ekologii, czystości wody itp. Należy także ocenić poziom dostępności usług medycznych w swoim mieście.

Anonimowa ankieta jest dostępna – TUTAJ. Należy ją wypełnić do 22 września.

Autorzy informują, że wyniki zostaną one opublikowane w październiku 2023 r.  Przypominają, że w prowadzonych w 2022 roku pracach analizie poddano wszystkie polskie miasta na prawach powiatu. Zostały one oceniane na podstawie analizy dostępnych baz statystycznych m.in. w zakresie: demografii, zdrowia, edukacji, mieszkalnictwa, warunków społeczno-ekonomicznych, kultury, środowiska oraz programów publicznych.  

Udostępnij: Facebook Twitter