Jak jeździ Ci się rowerem po Bydgoszczy? Trwa  badanie klimatu rowerowego

Stowarzyszenie Polska Unia Mobilności Aktywnej za pomocą ankiety sprawdza warunki dla rowerzystów w wielu polskich miastach. Do Badania Rowerowego Klimatu 2022 dołączyła Bydgoszcz.

Ankieta skierowana jest do wszystkich rowerzystów, bez względu na poziom zaawansowania jazdy na rowerze. Badania organizowane są co dwa lata, zapoczątkowali je Niemcy w 1998 roku. W anonimowym kwestionariuszu zawartych jest 27 pytań, odnoszących się do pięciu kategorii „życia rowerzysty”, a także pytania dodatkowe i metryczkowe.

Kategorie pytań ankietowych:

  1. Rower i klimat ruchu drogowego
  2. Wartościowanie korzystania z rowerów
  3. Bezpieczeństwo osób korzystających z rowerów
  4. Komfort jazdy
  5. Infrastruktura i sieć udogodnień do jazdy rowerem

Każde miasto lub gmina otrzyma indywidualny raport z badania, jeśli spełni minimalny metodologiczny próg liczby wypełnionych ankiet. Zaprezentowany zostanie też zbiorczy raport ogólnopolski. Minimalnym progiem do opublikowania wyników dla naszego miasta jest 250 rozwiązanych ankiet. Badanie trwa do końca 2022 roku. Ankietę (badanie trwa do końcu roku) można wypełnić na stronie rowerowyklimat.pl. Ogłoszenie wyników Badania Klimatu Rowerowego 2022 nastąpi podczas konferencji Samorządy Przyjazne Życiu, która odbędzie się w maju 2023 roku w Poznaniu.

Zapisz się na newsletter!

Bydgoszcz przyjazna rowerzystom

W Bydgoszczy mamy ponad 120 km dróg rowerowych. Obecnie realizowanych jest kilka inwestycji rowerowych. Tam gdzie nie ma możliwości wybudowania drogi dla rowerów powstają kontrapasy i możliwości kontraruchu. W 2023 roku miasto planuje zlecić prace projektowo-budowlane trasy rowerowej łączącej Śródmieście z Bartodziejami. Nowa trasa dla rowerów o długości 4,5 km przebiegać będzie przez obszary o bardzo dużej liczbie mieszkańców.

W Bydgoszczy odbywa się wiele imprez rowerowych. Nasze miasto jest też organizatorem rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Udostępnij: Facebook Twitter