Juwenalia Bydgoskie 2024. Wspólna impreza czterech uczelni z naszego miasta

Juwenalia Bydgoskie odbędą się na terenie kampusu Politechniki Bydgoskiej / Fot. B. Witkowski

Po kilkuletniej przerwie do Bydgoszczy powracają juwenalia w formie dużej imprezy współtworzonej przez wszystkie uczelnie. Trzecia pula biletów już w sprzedaży. Organizatorzy przewidują, że każdego dnia kampus Politechniki Bydgoskiej odwiedzi około 10 tys. osób.

Studenci w naszym mieście mają powody do radości. Bydgoskie Juwenalia odbędą się w dniach 31 maja – 2 czerwca na terenie kampusu Politechniki Bydgoskiej. Organizują je wspólnie studenci czterech bydgoskich uczelni: Politechniki Bydgoskiej, Collegium Medicum UMK, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Wydarzenie już cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a bilety na nie wyprzedają się w rekordowym tempie. Organizatorzy rozpoczęli sprzedaż trzeciej puli wejściówek. Przewidują, że każdego dnia kampus odwiedzi około 10 tys. osób.

Juwenalia Bydgoskie 2024. Dziewięciu artystów na dużej scenie

Zanim rozpocznie się wspólne świętowanie, każda z uczelni zorganizuje własne studenckie obchody. W ostatni dzień maja studenci spotkają się na kampusie Politechniki Bydgoskiej na tzw. kinie pod chmurką. 1 czerwca rozpocznie się koncertowy weekend.

Organizatorzy zapowiadają, że na scenie głównej wystąpi dziewięciu znanych artystów. Do tej pory poznaliśmy trzech z nich. Pierwszą ogłoszoną gwiazdą jest Guzior. – To raper, który dostarczy wam dawkę mocnych rytmów i tekstów, które poruszą najgłębsze struny Waszej duszy. Jego dynamiczne występy i zaraźliwa energia sprawią, że nie będziecie mogli stać w miejscu. Guzior to artysta, który nie boi się dotykać trudnych tematów i opowiadać historii ze swojego życia, co czyni go niezwykle autentycznym i bliskim publiczności. – deklarują przedstawiciele Juwenaliów Bydgoskich. Dla studentów wystąpi również zespół Happysad i duet Dwa Sławy.

Na wydarzenie obowiązują bilety wstępu. W sprzedaży jest obecnie trzecia pula biletów. Można je kupić na stronie Going.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter