Kadra polskich pływaków trenuje w Bydgoszczy. Olimpijczycy i medaliści mistrzostw świata na basenie Astorii

Reprezentacja Polski w Bydgoszczy / Fot. Mat. nadesłane

Radosław Kawęcki, mulitimedalista mistrzostw świata i Europy na krótkim basenie razem z polską kadrą pływaków trenują w Bydgoszczy. Pierwszy raz pod okiem nowego szkoleniowca naszej reprezentacji, Pawła Wołkowa.

Ksawery Masiuk, Radosław Kawęcki, Laura Bernat, Jakub Majerski, Paweł Juraszek… to tylko część z niemal 20-osobowej kadry Polski, która na Astorii szykuje się do najważniejszych startów w sezonie przedolimpijskim. Pływacy trenują na kompleksie przy ul. Królowej Jadwigi a ich bazą pobytową jest hotel Zawisza – oba obiekty administruje miejska spółka Bydgoskie Obiekty Sportowe.

Dla biało-czerwonych jest to już kolejny etap przygotowań. Kolejny realizowany w Bydgoszczy – na najnowocześniejszej pływalni sportowej w Polsce. Tym razem, w jednym czasie zebrało się na Astorii całkiem niezłe grono medalistów mistrzostw Polski, Europy i świata, a także olimpijczyków. Oto pełna lista kadrowiczów: Ksawery Masiuk (ubiegłoroczny medalista mistrzostw świata), Jakub Majerski (niedawno medalista mistrzostw Europy), Laura Bernat (ubiegłoroczna medalistka ME juniorów), Adrian Jaśkiewicz, Radosław Kawęcki (wielokrotny medalista MŚ i Europy), Aleksandra Polańska, Krzysztof Chmielewski (mistrz Europy juniorów z 2021r.), Michał Chmielewski, Michał Piela, Filip Kosiński, Paweł Juraszek (kilkukrotny medalista ME), Paulina Peda, Jakub Kraska (medalista ME), Kamil Sieradzki i Mateusz Chowaniec.

Najważniejszymi imprezami w tym roku będą dla pływaków lipcowe mistrzostwa świata w japońskiej Fukuoce, uniwersjada i młodzieżowe mistrzostwa Europy.

Warto dodać, że jest to pierwsze zgrupowanie, którym kieruje Paweł Wołkow, nowy trener kadry, który zastąpił na tym stanowisku Piotr Gęgotka. Zgrupowanie potrwa do soboty.

Udostępnij: Facebook Twitter