Kajakarze Zawiszy mieli świetny sezon. Helena Wiśniewska i Dominika Putto szykują się na Paryż

Stowarzyszenie Kajakowe CWZS Zawisza miało doskonały sezon – na zdjęciu na pierwszym planie Dominika Putto, z lewej Helena Wiśniewska, prawej trener Maciej Juhnke i kanadyjkarz Norman Zezula / Fot. B.Witkowski/UMB

Dwanaście medali na międzynarodowych imprezach w różnych kategoriach wiekowych, pięć medali mistrzostw świata, dwie kwalifikacje olimpijskie – kajakarki, kajakarze i kanadyjkarze Zawiszy mają się czym pochwalić w tym sezonie.

– Spotykamy się zawsze tu, na tej naszej łączce przy przystani, gdzie bije nasze serce – mówił na początku spotkania podsumowującego sezon prezes Stowarzyszenia Kajakowego CWZS Zawisza Waldemar Keister. Na klubowej przystani nad Brdą byli najmłodsi adepci tego sportu, uczniowie szkół podstawowych, średnich trenujący kajakarstwo w Zawiszy oraz najwybitniejsze mistrzynie i mistrzowie, którzy w tym roku zdobyli medale mistrzostw świata i kwalifikacje olimpijskie.

Dominika Putto i Helena Wiśniewska wywalczyły w Duisburgu podczas mistrzostw świata po dwa medale. Zdobyły także kwalifikację na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie. – Obie te rzeczy mają duże znaczenie, ale kwalifikacja olimpijska była dla mnie priorytetem. Medal pokazuje, że jako czwórka cały czas jesteśmy w czołówce – mówi Dominika Putto. – Najważniejsza jest kwalifikacja olimpijska. Igrzyska są docelową imprezą, ale medal tak samo cieszy – dodaje Helena Wiśniewska, która w 2021 roku w Tokio wywalczyła już brązowy medal na igrzyskach.

– Startujemy do igrzysk z dobrego pułapu. – podkreśla Maciej Juhnke, trener kajakarek.

– To był znakomity rok dla naszego klubu – dodaje trener koordynator Stowarzyszenia Kajakowego CWZS Zawisza, Michał Ruciński.

– Wszystkie bydgoskie kluby są dla mnie tak samo ważne i cieszę się z ich sukcesów, ale nie ukrywam, że medale w kajakarstwie są najbliższe memu sercu – powiedział podczas poniedziałkowej uroczystości na przystani Zawiszy prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski wręczając dyplomy i upominki najlepszym kajakarkom i kajakarzom Zawiszy oraz ich trenerom. – Zwracam się teraz do najmłodszych. Powiedzcie rodzicom, że jesteście w klubie w którym skazani jesteście na sukces. Jeśli będziecie ciężko pracować za kilka lat medale zawisną i na waszych szyjach – powiedział do najmłodszych adeptów kajakarstwa w Zawiszy.

Udostępnij: Facebook Twitter