Kolejny swing z PESY już w zajezdni tramwajowej. Przyjechał na… lawecie

Kolejny, drugi z nowych Swingów pojawił się już w zajezdni tramwajowej / Fot. ZDMiKP /

Kolejny, drugi już nowy tramwaj swing rodem z bydgoskiej PESY pojawił się w zajezdni tramwajowej. Do końca roku MZK wzbogaci się łącznie o 10 nowych wozów.

– Dziś (13/14 września) w nocy przyjechał do zajezdni kolejny zakupiony tramwaj. W sumie będzie ich aż 40. Tak duże zamówienie, na które pozyskaliśmy unijne fundusze, pozwoli wymienić cały tabor tramwajowy na nowy. Pojazdy zwożone są na ogromnej lawecie do zajezdni MZK przy ul. Toruńskiej – informuje ZDMiKP w Bydgoszczy.

Zgodnie z kontraktem z firmą PESA do Bydgoszczy w tym roku trafić ma pakiet 10 nowych pojazdów, potem systematycznie dojeżdżać będą kolejne, by w 2025 zrealizować cały kontrakt. Ten zakłada zakup łącznie 40 nowych wozów. To oznacza, że na zasłużoną emeryturę odjadą wysłużone, kilkudziesięcioletnie Konstale.

– Do 2010 roku w Bydgoszczy mieliśmy tylko dwa nowoczesne tramwaje. W ciągu ostatniej dekady udało się nam nadrobić te zaległości. Zakupiliśmy 33 nowe tramwaje. Zbudowaliśmy też nowe linie tramwajowe do dworca kolejowego, Fordonu oraz wzdłuż ul. Kujawskiej. Kontynuujemy budowę przystanków wiedeńskich – przypomina Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP w Bydgoszczy.

Nowe Swingi w liczbach:
• Żywotność pojazdu – do 35 lat
• Prędkość maksymalna – do 80 km/h
• Niska podłoga – 100 %
• Liczba zakupionych pojazdów – 40 sztuk
• Wartość całego kontraktu – 431,2 mln zł

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter