Kotły w elektrociepłowni PGE w Bydgoszczy zostały całkowicie naprawione. Do naszych domów płynie już pełna moc ciepła

Elektrociepłownia w Łęgnowie / Fot. PGE Energia Ciepła

Naprawiono wszystkie kotły w elektrociepłowni w Łęgnowie. W poniedziałek (12 lutego) w godzinach wieczornych wszystkie powinny być gotowe do działania.

Już w sobotę (10 lutego) informowaliśmy o naprawie jednego z trzech uszkodzonych kotłów w Elektrociepłowni nr 2 przy ul. Energetycznej. Już w nocy z piątku na sobotę (9/10 lutego) do naszych domów zaczęło dopływać więcej energii cieplnej.

Prace przy pozostałych dwóch kotłach również przebiegły pomyślnie. Przeszły próby ciśnieniowe. Zdejmowane jest rusztowanie, służące do wejścia ekip technicznych do kilkudziesięciometrowych kotłów. W poniedziałek (12 lutego) około godziny 20.00 oba powinny być włączone do tzw. rezerwy ruchowej, czyli być gotowe do ewentualnego użycia. Obecnie działające kotły wystarczają na wygenerowanie mocy, która pokrywa pełne zapotrzebowanie na ciepło w naszym mieście. Uszkodzenia nie były duże. Okazało się, że są to uszczelnienia w instalacji.

Awarię udało się usunąć dwa dni przed deklarowanym terminem. Dziękujemy innym podmiotom zarządzającymi energią w Bydgoszczy za pomoc – powiedział Artur Michniewicz, dyrektor ds. komunikacji w Polskiej Grupie Energetycznej.

Do awarii w Elektrociepłowni II PGE w Łęgnowie, dostarczającej energię cieplną do większość budynków w Bydgoszczy, doszło wieczorem we wtorek (6 lutego). Od momentu wykrycia usterki pracownicy przystąpili do wstępnych ustaleń. Aby poznać dokładne przyczyny, trzeba było wystudzić uszkodzone kotły, aby mogły wejść do nich ekipy techniczne. Według pierwszych ustaleń utrudnienia w dostawie ciepła w Bydgoszczy miał trwać do 14 lutego.

KPEC dystrybutor energii cieplnej w mieście zadbał o to, żeby awaria była jak najmniej uciążliwa dla odbiorców. Podczas awarii zwiększono moc pracy m. in. w kotłach gazowych EC-I (PGE Energia Ciepła S.A.), jednym kotle EC-II (PGE Energia Ciepła S.A.), w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych (ProNatura Spółka z o.o.) oraz w ciepłowni w Białych Błotach (KPEC Spółka z o.o.)

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter