„Lars jest LOL” w Pałacu Młodzieży – ważne filmowe seanse dla młodych ludzi

Współpraca inicjatywy Dziecięce Graffiti z bydgoskim Pałacem Młodzieży owocuje kolejnym ciekawym wydarzeniem kulturalnym.

Do Bydgoszczy trafia film, który swoją polską premierę miał pod koniec maja tego roku – „Lars jest LOL” na podstawie powieści Iben Akerlie. W Norwegii publikacja zapracowała na tytuł książki roku.

– Seans połączony z rozmową może być cenną lekcją na temat tolerancji, przyjaźni, wybaczania, bo pokazuje, jak łatwo kogoś zranić i jak trudno to naprawić. Ukazuje też mechanizmy manipulacji, postawy i role przyjmowane przez dzieci w sytuacji nękania, różne reakcje na innego w grupie. Temat odpowiedzialności w relacjach dziecięcych, lęku i konsekwencji różnych działań oraz trudności, jakie sprawia próba naprawienia i posklejania popękanych przyjaźni to istotny wątek filmu i konieczny temat klasowych rozmów po seansie. Równie ważny i wciąż aktualny jest poruszony temat cyberprzemocy. Zamieszczanie prześmiewczych zdjęć i filmików to częste zjawisko w środowisku szkolnym, a historia nowego kolegi w klasie wiarygodnie obrazuje role oprawcy, ofiary i świadka – brzmi rekomendacja Zespołu Edukatorów Filmowych.

Właśnie taka rozmowa – z udziałem młodzieży i uczestników seansu – odbędzie się po piątkowej porannej projekcji, a panel dyskusyjny na temat filmu i problemów w nim zawartych poprowadzi dr Maciej Jabłoński z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Przed każdym z seansów wprowadzenia dokona z kolei filmoznawca, dr Dominik Wierski z Pałacu Młodzieży.

Seanse odbędą się w środę 12 czerwca (godz. 9:00) oraz w piątek o godzinie 9.00 i 11.15. Bilety kosztują zaledwie 8 złotych, obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem telefonu +48 607 611 242.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter