Linia lotnicza WizzAir jedynym chętnym na promocję regionu na pokładach samolotów

Linia WizzAir lata z bydgoskiego lotniska tylko na jednym kierunku / Fot. Nadesłane/PLB

Węgierski tani przewoźnik Wizz Air wraz z Toruńską Agencją Rozwoju Regionalnego chcą realizować misję promocji regionu na pokładach samolotów. To jedyna oferta, jaka wpłynęła do marszałkowskiego przetargu.

Do przetargu na „promocję Województwa Kujawsko-Pomorskiego w liniach lotniczych, na zagranicznej trasie lotniczej oraz na obszarach stanowiących destynacje przewoźnika z i do Bydgoszczy” zgłosił się tylko WizzAir. Linia ta operuje z bydgoskiego lotniska realizując loty tylko w jednym kierunku. Choć mówiło się, że podpisanie umowy na loty (dwa razy w tygodniu) z Bydgoszczy na londyńskie lotnisko Luton nie ma być ostatnim realizowanym z Bydgoszczy, to do teraz kolejnego połączenia nie ma. Mimo tego, to WizzAir, w porozumieniu z TARR złożył ofertę co daje nadzieję na uruchomienie kolejnej trasy. Problem polega na tym, że na promocję w liniach lotniczych przygotowano budżet w wysokości 13 milionów 750 tysięcy złotych, a oczekiwania WizzAir sięgają ponad 15 milionów złotych.

W 2022 roku Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. odprawił 253 361 pasażerów, co spowodowało wzrost o 155 procent w porównaniu z rokiem 2021. W ubiegłym roku z Lotniska Bydgoszcz zrealizowanych zostało 8167 operacji lotniczych.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter