Wizz Air wylądował na bydgoskim lotnisku. Po Londynie mają być kolejne połączenia

Ważny moment w rozwoju Portu Lotniczego Bydgoszcz. Do linii Ryanair, operującej z bydgoskiego lotniska, dołączył w środę węgierski Wizz Air.

Pierwszy lot był trochę pechowy, bo samolot wylądował w Bydgoszczy z opóźnieniem wynikającym z pogodowych kłopotów w Londynie. WizzAir to trzeci największy przewoźnik lotniczy w Polsce. Do Wielkiej Brytanii samolot latał będzie dwa razy w tygodniu (w grudniu w każdą środę i niedzielę, a od stycznia we wtorki i piątki).

– Głównym zadaniem Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A., jest otwarcie „Okna na Świat” wszystkim mieszkańcom Kujaw i Pomorza. Nowy przewoźnik w naszym porcie, to nowe możliwości rozwoju siatki połączeń. Widzimy ogromny popyt na bezpośrednie loty do Wielkiej Brytanii i cieszymy się z kolejnych dwóch rotacji tygodniowo, do Londynu Luton  – mówił Edward Hartwich, prezes PLB.

To okno na świat ma się otwierać jeszcze szerzej. Jak zapewniają przedstawiciele węgierskich linii lotniczych stawiają jednak na dalszy rozwój siatki połączeń z regionalnego lotniska. Niebawem na tablicy odlotów bydgoskiego lotniska pojawić ma się zupełnie nowy kierunek.

– Starania Portu Lotniczego, aby kolejna linia uruchomiła loty trwały około 10 lat. Tyle lat też trwa moja dyplomatyczna misja. Od początku zabiegałem o to, aby Wizz Air był obecny w Bydgoszczy. (…) Mam nadzieję, że niedługo Wizz otworzy nowe destynacje z Bydgoszczy. Wiem jedno, że skoro zdecydowali się na Bydgoszcz to widzą tu potencjał i będą następne destynacje, a Wizz ma najlepszych analityków połączeń lotniczych w Europie – ocenił w swoich mediach społecznościowych Marek A. Pietrzak, konsul honorowy Węgier w Bydgoszczy.

Najnowsze informacje z miasta – zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter