Łuczniczka i spichrze na paczkomacie InPost. Bydgoski projekt walczy o głosy internautów

Ten projekt może ozdobić paczkomat przy ul. Grunwaldzkiej 28

Trwa piąta edycja konkursu ArtInPost. Jego hasło przewodnie to: „Twoja okolica, Twój Paczkomat”. Twórcy z całej Polski przenoszą lokalne inspiracje na paczkomaty. Głosowanie trwa do 30 czerwca.

Na głosy liczy absolwentka Politechniki Bydgoskiej Maja Kłonica. W swoim projekcie umieściła charakterystyczne symbole naszego miasta – rzeźby Łuczniczki i Przechodzącego przez rzekę. Występują w towarzystwie logo Bydgoszczy, na tle miejskich barw: czerwieni, żółci i błękitu. Skąd taki projekt?

– Do Bydgoszczy przyjechałam na studia 5 lat temu. Obroniłam tytuł inżyniera na kierunku wzornictwo przemysłowe i teraz tutaj układam sobie życie. Bydgoszcz nazywam teraz swoim rodzinnym miastem. Od samego początku fascynowała mnie legenda o Łuczniczce strzelającej do Przechodzącego przez Rzekę. To też dwie bardzo charakterystyczne dla Bydgoszczy rzeźby i symbole. Szukałam sposobu, aby je razem połączyć w jednym projekcie. Do tego dodałam logo Bydgoszczy czyli spichrze i ich barwy – opowiada projektantka.

Do konkursu ArtInPost wpłynęło niemal 6 tysięcy prac. Głosowanie internautów trwa do 30 czerwca. Projekty ocenia także 3-osobowe jury w składzie: Justyna Frąckiewicz, Anna Augustynowicz-Akardas i Maciek Polak. Wyniki poznamy w pierwszych dniach lipca. – Jeśli udałoby mi się wygrać, projekt ozdobi paczkomat przy ulicy Grunwaldzkiej 28 (BYD 03M). – dodaje Maja. Bydgoska projektantka zgłosiła do konkursu dwie niemal identyczne prace. Różnią je detale kolorystyczne. Maja zachęca do głosowania na projekt numer 2281. Można zagłosować klikając w LINK lub oddać swój głos na drugą bydgoską propozycję (numer 2250).

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter