Maciej Pakulski nie żyje. Był radiową legendą. Jego głos znali wszyscy kibice sportu w Polsce

Maciej Pakulski zmarł 16 maja

Przez wiele lat był sportowym głosem bydgoskiego Polskiego Radia. Prowadził „Sportową zgaduj-zgadulę”, stworzył audycję „Muzyka i sport”. Komentował Wyścig Pokoju. Relacjonował zmagania polskich sportowców na igrzyskach olimpijskich. Maciej Pakulski pełnił także funkcję prezesa Polskiego Radia Pomorza i Kujaw.

Maciej Pakulski zmarł 16 maja w wieku 78 lat. Od 1973 roku pracował w Rozgłośni Polskiego Radia w Bydgoszczy. Jego pasją była tematyka sportowa. Od 1994 roku był kierownikiem redakcji sportowej radia PiK. Przez wiele lat prowadził „Sportową zgaduj – zgadulę”, quiz, który cieszył się ogromną popularnością wśród słuchaczy. Był pomysłodawcą i twórcą audycji „Muzyka i sport”. Na antenie rozgłośni w latach 90. pojawiły się audycje sportowe na żywo, skupiające jednocześnie transmisje z kilku aren. To audycja kontynuowana do dziś.

Maciej Pakulski był znawcą i miłośnikiem żużla. Na antenie ogólnopolskiej relacjonował także cieszący się ogromną popularnością kolarski Wyścig Pokoju . Był sprawozdawcą z igrzysk olimpijskich w Seulu (1988) i Atlancie (1996) oraz kajakarskich i żużlowych mistrzostw świata. . W latach 2000-2006 pełnił funkcję prezesa zarządu i redaktora naczelnego Polskiego Radia Pomorza i Kujaw. Maciej Pakulski był odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym i Brązowym Krzyżem Zasługi.

Pogrzeb odbędzie się w sobotę (25 maja) o godz. 10.30 na cmentarzu przy ul. Toruńskiej.

Udostępnij: Facebook Twitter