MDK nr 5 w Fordonie szermierką stoi. Medale mistrzostw Polski dla młodych florecistek

Zwyciężczyni, Teresa Moś z MDK 5 na podium / Fot. Nadesłane

Teresa Moś z UKS MDK 5 w Bydgoszczy zdobyła złoty medal w mistrzostwach Polski młodziczek i młodzików. Brązowy krążek dołożyła Zofia Konieczka. Na podium stanęła także drużyna florecistek z MDK 5.

W zawodach w dwóch broniach: florecie i szabli, które odbyły się w hali Immobile Łuczniczka wzięło udział 360 zawodniczek i zawodników. Świetnie spisały się młode bydgoszczanki trenujące floret w UKS MDK 5 w Fordonie.

Mistrzynią Polski we florecie została Teresa Moś. Na trzecim stopniu podium stanęła Zofia Konieczka. Razem z nią brąz wywalczyła Kinga Kowalska (Toruńska Akademia Floretu). We florecie chłopców najbliżej podium byli Olgierd Borkowski UKS 35 Bielawy Toruń oraz Patryk Pocięgiel UKS MDK 5 Bydgoszcz, ostatecznie zajmując ex aequo piąte miejsce.

W szabli dziewcząt najwyżej z naszego regionu uplasowała się Aleksandra Kierus (18. miejsce z UKS Szabla Brzoza), a wśród szablistów najlepiej spisał się Franciszek Siemionow, zajmując 15 miejsce, również reprezentujący klub UKS Szabla Brzoza.

Rozegrano także rywalizację drużynową. Konkurencja była liczna. We florecie dziewcząt drużyna UKS MDK 5 w składzie: Teresa Moś, Zofia Konieczka, Lena Królak, Marta Ozga po emocjonującej walce zdobyła brązowy medal. Natomiast we florecie chłopców srebrny medal zdobyła drużyna UKS 35 Bielawy Toruń ( Olgierd Borkowski, Bruno Potocki, Mikołaj Wojciechowski, Nikodem Wojciechowski). Tuż za podium zajmując IV miejsce uplasowała się drużyna UKS MDK 5 Bydgoszcz (Igor Głowiński, Patryk Pocięgiel, Jakub Becella, Wiktor Woźniak).

Organizatorami Mistrzostw byli: UKS MDK 5 Bydgoszcz, UKS Szabla Brzoza, Toruńska Akademia Floretu, Kujawsko-Pomorski Związek Szermierczy