Miasteczko Profilaktyczne na Placu Praw Kobiet – specjaliści czekają na mieszkańców

We wtorek 7 marca na Placu Praw Kobiet, przed Bydgoskim Centrum Finansowym, powstanie Miasteczko Profilaktyczne. Każdy bydgoszczanin będzie mógł skorzystać z ogromnej liczby bezpłatnych badań profilaktycznych.

Akcja to inicjatywa Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, której towarzyszyć będzie również konferencja naukowo-szkoleniowa „Dbaj o zdrowie”.

Miasteczko otworzy się o godzinie 9:45 i będzie otwarte do godz. 15:00. Na placu przed Bydgoskim Centrum Finansowym oraz wewnątrz możliwe do wykonania będą:

  • badania mammograficzne
  • badania spirometryczne
  • badania osteoporozy
  • badania w kierunku HCV
  • diagnoza skóry
  • badania antropometryczne

Oprócz specjalistycznych i bezpłatnych badań, nie zabraknie także porad i konsultacji specjalistów takich jak np.: porady w kształtowaniu zdrowego stylu życia, porady w zakresie profilaktyki chorób układu oddechowego, nauka udzielania pierwszej pomocy, porady w zakresie leków i suplementów diety, warsztaty pielęgniarskie i kosmetologiczne, program profilaktyka 40+ czy porady dietetyka.

– Dbanie i kontrolowanie naszego zdrowia jest bardzo ważne. Bardzo się cieszę, że udało się stworzyć bardzo bogatą ofertę badań specjalistycznych oraz zaprosić sztab specjalistów, który udzieli bezpłatnych porad dla mieszkańców Bydgoszczy i okolic. Samokontrola jest bardzo ważna i gorąco do niej zachęcam – mówi Wojciech Koper, Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy.

Dodatkowo specjaliści z Narodowego Funduszu Zdrowia umożliwią wykonanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ i potwierdzą Profil Zaufany oraz udzielą wsparcia przy pierwszorazowym logowaniu do Internetowego Konta Pacjenta, wraz z jego podstawową konfiguracją. Ponadto wykonają pomiary wysokości, wagi i składu ciała oraz obliczą wskaźnik BMI.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter