Międzynarodowy Dzień Teatru. Plenerowa scena na Starym Rynku w Bydgoszczy

W poniedziałek, 27 marca, będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji Teatr Kameralny w Bydgoszczy zaprasza na teatralne podchody. Wielki finał – koncert na Starym Rynku.

Teatr Kameralny w Bydgoszczy ma w swoim repertuarze głównie spektakle dla młodych widzów. To właśnie ich zaprasza na podchody teatralne.

Po strzałkach do Teatru Kameralnego

Do poniedziałkowych (27 marca) podchodów teatralnych zostały zaproszone wszystkie miejskie placówki oświatowe. Każda z nich wytypuje do zabawy grupę 10 uczestników wraz z opiekunem. Zabawa jest prosta – dzieci będą miały za zadanie wyrysować na chodniku drogę ze swojej szkoły/przedszkola do Teatru Kameralnego. Drogowskazem mają być charakterystyczne dla podchodów kolorowe strzałki rysowane kredą. Podchody zakończą się około godziny 11.30. Wtedy wszyscy uczestnicy zabawy wspólnie wyrysują przed wejściem do Teatru Kameralnego kolorowe logo akcji „Chodź do teatru”. Dla uczestników zostanie przygotowany punkt rejestracji. W nim wydawane będą gadżety teatralne i repertuar Teatru Kameralnego. Następnie wolontariusze przekierują dzieci i ich opiekunów na Stary Rynek.

Bądź na bieżąco – zapisz się do naszego newslettera!

Czy słońce czy deszcz – chodź do teatru!

27 marca scena wyjdzie do widza. Na Starym Rynku w Bydgoszczy powstanie specjalna scena plenerowa w barwach Teatru Kameralnego. Na niej wybrzmią piosenki znane z dziecięcych spektakli. Hasłem koncertu będzie zawołanie: „Czy to słońce, czy deszcz – chodź do Teatru!”. W trakcie imprezy rozlosowane zostaną nagrody niespodzianki – „Złote bilety do Teatru Kameralnego”.

Koncert poprowadzi kierownik literacki Teatru Kameralnego w Bydgoszczy, Szymon Jachimek. Głos zabierze również Mariusz Napierała, dyrektor Teatru Kameralnego. Na scenie wystąpią aktorzy TK, z nimi gościnnie Łucja Dobrogowska – 10-letnia aktorka kreująca główną rolę w musicalu „Matylda”.

Poniżej prezentujemy repertuar koncertu:

  1. Chodź do Teatru – hip-hop na rozpoczęcie koncertu – wyk. zespół Teatru Kameralnego
  2. Obserwować z przedstawienia „Proszę słonia” wyk. Sara Lech i Filip Łach4
  3. Adonis Rex z musicalu „Adonis ma gościa” wyk. Paweł Klowan, Łukasz Przykłocki
  4. Opowieść o Michasiu, który nie chciał jeść zupy z przedstawienia „Bajki dla niegrzecznych dzieci” wyk. Katarzyna Kłaczek, Aleksandra Ożóg, Michał Rybak, Nikodem Bogdański
  5. Niegrzeczna z musicalu „Matylda” wyk. Łucja Dobrogowska
  6. Piosenka finałowa z przedstawienia „Trzy świnki i przyjaciele” wyk. Julia Witulska, Julia Rzepecka, Joanna Pilska, Łukasz Przykłocki, Paweł Klowan, Filip Łach

Udostępnij: Facebook Twitter