Młodzi hokeiści BKS Bydgoszcz szukają sponsorów. Rodzice proszą o wsparcie i pomoc: Hokej to drogi sport

Ekipa zawodniczek i zawodników mini hokeja BKS Bydgoszcz wraz z trenerami / Fot. Mat. BKS Bydgoszcz

– Na strój i sprzęt trzeba wydać 3 tys. złotych. W przypadku bramkarza to już koszt 7 tys. złotych. Jako rodzice płacimy, żeby nasze dzieci uprawiały swój ukochany sport, ale na opłacenie wyjazdów potrzebujemy wsparcia sponsorów. Szukamy ich i zachęcamy do pomocy – mówi Małgorzata Bednarska z BKS Bydgoszcz, mama jednego z młodych hokeistów bydgoskiego klubu.

Hokej ma w Bydgoszczy długą tradycję. Był uprawiany z sukcesami w Polonii. Potem sekcję przejął BKS Bydgoszcz. Obecnie seniorska drużyna złożona z amatorów i pasjonatów gra w II lidze. W BKS (klub ma siedzibę przy ul. Żupy 2) trenuje także liczna, 60-osobowa grupa dzieci i młodzieży. – Najmłodsi mają po 8 lat i zaczynają w grupie naborowej. W sumie mamy dzieci i młodzież od ósmego do czternastego roku życia – mówi Małgorzata Bednarska z BKS Bydgoszcz i także mama jednego z młodych hokeistów. Zadzwoniła do Bydgoszcz Informuje z prośbą o pomoc, bo najmłodsze grupy (trenują chłopcy i dziewczęta) są w coraz trudniejszej sytuacji finansowej.

– Tak to już jest, że to głównie rodzice płacą za uprawianie sportu swoich dzieci. Hokej to jednak szczególnie drogi sport. Aby odpowiednio ubrać i wyposażyć w sprzęt młodego hokeistę trzeba wydać 3 tys. złotych. W przypadku bramkarza to już koszt 7 tys. złotych. Sprzęt dla tych początkujących i najmłodszych jest trochę tańszy. W naszym BKS trenują głównie dzieci byłych hokeistów, znajomych i przyjaciół – opowiada Małgorzata Bednarska.

Do tej pory sobie radzili, ich składki wspomagali sponsorzy. Ci najwierniejsi ciągle im pomagają. Teraz jednak sytuacja stała się trudniejsza. – Potrzebujemy pomocy i prosimy o wsparcie sponsorów i ludzi dobrej woli m.in na opłacenie busa na wyjazdowy turniej. To kosztuje ok. 1400 złotych, a do tego trzeba dodać nocleg na dwudniowym turnieju. Dla rodziców to już coraz większy ciężar. Nie udało się nam zorganizować takiego turnieju w Bydgoszczy, a bardzo tego chcielibyśmy. Zwracamy się o pomoc do osób chętnych, firm, sponsorów – mówi Bednarska. Przyda się każde wsparcie.

Udało się zorganizować wyjazd na prestiżowy finał turniej dla najmłodszych hokeistów „Czerniawski Cup” w Tychach. BKS brał udział już w finale w 2021 roku. Pięciu zawodników BKS zostało także wybranych do drużyny Akademii Hokejowej Wróbla, która uczestniczyła w zawodach w Rydze.

Udostępnij: Facebook Twitter