Młyny Rothera na ferie. Angażująca rozrywka dla osób w każdym wieku

Połowa ferii w Bydgoszczy za nami. Wielu uczniów skorzystało z oferty kreatywnych warsztatów w Młynach Rothera. Wciąż dostępne są tam wystawy stałe, gra turystyczna i instalacja dźwiękowa.

W dni wolne od szkoły Młyny Rothera zapraszają całe rodziny. Na czas ferii zostały obniżone ceny biletów na wystawy stałe. W dniach 12-25 lutego ich cena wynosi 10 zł za osobę. Przypomnijmy, iż obecnie można obejrzeć dwie ekspozycje. Pierwsza z nich to „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką”, które pozwalają poznać Bydgoszcz – miasto nierozerwalnie związane z wodą. Wystawa cofa swoich gości w czasie i pozwala im prześledzić 170 lat rozwoju Bydgoszczy. Z kolei druga wystawa stała to centrum nauki „Młyn-Maszyna”, które zostało otwarte w grudniu 2023 roku. Historia Młynów zainspirowała twórców ekspozycji do odkrywania fascynującego świata nauki i techniki.

Dla gości Młynów Rothera nieodpłatnie dostępna jest także instalacja dźwiękowa „Meandry” Marcina Dymitera. Jest to kolekcja nagrań terenowych, która odsyła do kontekstu miejsca, silnie nacechowanego pierwotnym przeznaczeniem historycznych budynków Młynów Rothera. Tematem nagrań jest właśnie Wyspa Młyńska oraz obecność wody. Dodatkowo budynek Młynów można zwiedzić grając w rodzinną grę turystyczną „Płyń z nurtem Młynów”!

Cieszymy się, że nasze atrakcje cieszą się takim zainteresowaniem! Zależało nam na tym, aby zaproponować naszym gościom różnorodne formy aktywności, które sprawią, że ferie w mieście będą pełne wrażeń. Jak słyszymy od naszych gości – założenie udało się spełnić! Zapraszamy na nasze wystawy stałe, w okresie zimowego wypoczynku dodatkowo obniżyliśmy ceny biletów, aby możliwie najwięcej osób mogło skorzystać z naszej oferty – mówi Anna Czarnecka, kierowniczka Działu Komunikacji.

W czasie ferii Młyny są otwarte przez siedem dni w tygodniu. Od poniedziałku do czwartku w godz. 10-18, a od piątku do niedzieli w godz. 12-20. Bilety na wystawy stałe można zakupić online lub w kasie Młynów.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter