Montaż nowego wiaduktu w ciągu ulicy Armii Krajowej w Bydgoszczy. Rozpocznie się na wiosnę

W kieleckiej wytwórni konstrukcji stalowych kończą się prace nad stalowymi elementami wiaduktu, które wkrótce trafią do Bydgoszczy. Pierwsze jego części mają pojawić się u nas już w lutym.

Mimo zimowej aury prace budowlane na wiaduktach w ciągu ul. Armii Krajowej postępują. – Rozebrano całość starego wiaduktu, łącznie ze wszystkimi podporami. Trwają już prace przy budowie przyczółków – zakończono doprężanie pali i oczepów w nasypach. Kontynuowane są roboty ziemne. Trwają przygotowania do transportu konstrukcji stalowej na budowę. Pierwsze jej elementy powinny przyjechać w lutym bieżącego roku. Poszczególne elementy obiektu składane są obecnie w wytwórni konstrukcji stalowych w Kielcach – informuje Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Na luty wyznaczono również termin scalania konstrukcji stalowej przęseł wiaduktu w celu jej montażu na podporach. Niebawem pojawią się na budowie szalunki nowych podpór i ich zbrojenie, a następnie rozpoczną się prace betoniarskie, a sam wiadukt będzie coraz bardziej widoczny.

Drogowcy zapewniają, że mimo perturbacji związanych z nieprzewidzianymi kolejowymi transportami węgla, które miały priorytet (i brakiem możliwości zamknięcia torów pod remontowanym wiaduktem, co wstrzymało prace rozbiórkowe), nie zmieni się termin końcowy wykonania prac, ani całkowita cena za wykonanie ich wynikająca z podpisanej umowy (a więc 29 milionów złotych). Nowy obiekt będzie wyglądał podobnie jak sąsiedni wiadukt – pojawią się łuki nośne z rur stalowych oraz podwieszone do nich przęsło stalowe. Obiekt nadal będzie posiadał dwa pasy ruchu, ale będzie dostosowany do potrzeb pieszych i rowerzystów.

Informacje z Bydgoszczy – zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter