Mundial w Katarze. Studencka strefa kibica na Politechnice Bydgoskiej. Zapraszają bydgoskie lokale

Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich zaprasza studentów wszystkich bydgoskich uczelni do wspólnego kibicowania podczas piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Uczelnia pokaże mecze Polaków i Hiszpanów. Kto lubi publiczne oglądanie meczów, może wybrać się do jednego z lokali w mieście, które także zapraszają na futbolowe emocje

W niedzielę (20 listopada) rozpoczyna się piłkarski Mundial w Katarze. Na inaugurację, o godz. 17, pojedynek gospodarzy z Ekwadorem (grupa A). Na mecze polskiej reprezentacji trzeba będzie poczekać do wtorku i spotkania z Meksykiem.

Strefa Kibica dla studentów

W czasie tych MŚ miasto nie organizuje Stref Kibica na wolnym powietrzu m.in. z powodu jesienno-zimowego terminu Mundialu. Zdecydowała się na to dla studentów Politechnika Bydgoska. – Zapraszamy studentów wszystkich bydgoskich uczelni do wspólnego kibicowania i przeżywania piłkarskich emocji – informuje PBS.

Strefa zlokalizowana będzie w pobliżu akademików Politechniki, w budynku dawnej stołówki przy ul. Andersa 1 w Bydgoszczy. Nie będzie można obejrzeć wszystkich meczów. – Zaplanowaliśmy wspólne oglądanie wszystkich meczów reprezentacji Polski. Ze względu na sporą grupę studentów z Hiszpanii przebywających na naszej uczelni, transmitować będziemy także mecze z udziałem hiszpańskich piłkarzy – mówi Szymon Różański, rzecznik prasowy Politechniki Bydgoskiej.

Mecze będzie można obejrzeć na dużym ekranie  o powierzchni 15 m kw. Nie zabraknie darmowego poczęstunku i konkursów z piłkarskimi nagrodami. Korzystanie ze strefy kibica jest bezpłatne i możliwe po okazaniu legitymacji studenckiej. Otwarcie strefy zaplanowano każdorazowo na 30 min przed rozpoczęciem meczu.

Oczywiście piłkarski Mundial będzie można także obejrzeć w wielu bydgoskich lokalach np. w Fabryce Lloyda i Pubie Kubryk

Chcesz wiedzieć co się dzieje w Bydgoszczy? Zapisz się na nasz newsletter!

MECZE W STUDENCKIEJ STREFIE KIBICA

22.11.2022, godz. 16.30 Polska – Meksyk

23.11.2022, godz. 16.30 Hiszpania – Kostaryka

26.11.2022, godz. 13.30 Polska – Arabia Saudyjska

27.11.2022, godz. 19.30 Hiszpania – Niemcy

30.11.2022, godz. 19.30 Polska – Argentyna

1.12.2022, godz. 19.30 Hiszpania – Japonia

Udostępnij: Facebook Twitter