MWiK podał przyczynę awarii wodociągowej na Bartodziejach: „Rozszczelnienie dwóch przewodów”

Ul. Gajowa – w środę (14 lutego) / Fot. B.Witkowski/UMB

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja przywróciły we wtorek (13 lutego) wieczorem dopływ wody na Bartodziejach po awarii wodociągowej na ul. Gajowej. Trwają prace przy usuwaniu jej skutków na ulicy i przywracaniu nawierzchni.

Po awarii wodociągowej zalana została ul. Gajowa. Brakowało wody w okolicy. Potem udało się ograniczyć ten brak do budynków przy samej ul. Gajowej od Bartosza Głowackiego do Pałuckiej. Trzeba było zmienić trasy autobusów nr 55, 60, 71 i 77. W środę (14 lutego) rano Miejskie Wodociągi i Kanalizacja poinformowały: „Przyczyną awarii było rozszczelnienie dwóch przewodów wodociągowych o średnicy 300 i 150 mm”. Duże średnice spowodowały tak duży wypływ wody.

MWiK przekazuje także: „Po wczorajszej awarii wodociągowej na ulicy Gajowej wszyscy mieszkańcy na tej ulicy mają już wodę – została przywrócona wieczorem w dniu awarii, tj. 13.lutego. Dziś trwają prace przy usuwaniu jej skutków i przywracaniu nawierzchni, by jak najszybciej przywrócić ruch komunikacyjny na ulicy.” Wodociągi zakomunikowały także, że „w uzgodnieniu z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, uszkodzona w wyniku awarii wodociągowej podbudowa nawierzchni ul. Gajowej na odcinku 30 metrów zostanie rozebrana, następnie ułożona na nowo i pokryta asfaltem. W związku z powyższym ul. Gajowa – na odcinku między Bartosza Głowackiego a Powstańców Wielkopolskich – pozostanie nadal zamknięta dla ruchu – szacunkowo (przy sprzyjających warunkach pogodowych) do wtorku, 20 lutego.”  

Udostępnij: Facebook Twitter