Nagrody dla Bydgoskiego Centrum Sportu i Aktywnych Miast. Docenione na kongresie Sport Biznes Polska

Bydgoskie Centrum Sportu zarządza m.in. stadionem Polonii / Fot. B.Witkowski/UMB

Bydgoskie Centrum Sportu, które administruje większością miejskich obiektów sportowych i przyszkolnymi basenami znalazło się w trójce najlepszych instytucji i marek w kategorii „Ośrodek Sportu Roku 2022”. Marka Aktywne Miasta, realizująca projekt Rowerowa Stolica Polski, była wśród finalistów w kategorii „Lokalne Inicjatywy Sportowe”.

Druga edycja Gali Sport Biznes Polska odbyła się w warszawskim hotelu Hilton. Zwieńczyła trwający wcześniej kongres Sport Biznes Polska, podczas którego toczyły się panelowe dyskusje dotyczących kwestii m.in. organizacji imprez, zwiększenia frekwencji, spraw sponsorskich, lokalnych inicjatyw związanych ze sportem i rekreacją.

Dwie bydgoskie marki znalazły się w gronie wyróżnionych podczas gali. Inicjatywa Aktywne Miasta, która m.in. organizuje rywalizację o miano Rowerowej Stolicy Polski znalazła się w gronie trojga finalistów w kategorii „Lokalne Inicjatywy Sportowe 2022” razem z poznańskim Enea Junior Triathlon oraz programem Sportowy Talent z Lublina.

Podobnym sukcesem może się pochwalić Bydgoskie Centrum Sportu, miejska instytucja zarządzająca komunalnymi obiektami sportowymi m.in. stadionami Zawiszy, Polonii, halą Immobile Łuczniczka i przyszkolnymi basenami. W kategorii „Ośrodek Sportu 2022” zostało zgłoszonych 32 organizacji. BCS znalazł się w najlepszej trójce finalistów, razem z Dolnośląskim Centrum Sportu „Polana Jakuszycka” oraz MOSiR-em w Katowicach. – To dla nas ogromne wyróżnienie i wysoka ocena pracy na rzecz sportu – mówi dyrektor BCS, Adam Soroko. BCC prowadzi ciągle prace inwestycyjne na obiektach sportowych w mieście. Jedną z ostatnich jest nowa tzw. klatka dla kibiców przyjezdnych na stadionie Polonii – Pracujemy nad wdrożeniem jednolitego, elektronicznego systemu obsługi klienta na naszych basenach, aby korzystający z nich mieli możliwość korzystania z szerokiego i zintegrowanego pakietu – dodaje Soroko.

Udostępnij: Facebook Twitter