Najkrótsza zima w tym roku w Bydgoszczy. Trwała raptem kilka godzin [ZDJĘCIA]

Tego bałwana ulepionego przy fontannie Potop już nie ma / Fot. B.Witkowski/UMB

Śnieg spadł rano, ale szybko zniknął. Można go pooglądać już tylko na zdjęciach w tym tekście. Mamy kolejne złe wiadomości dla uczniów, którzy rozpoczęli zimowe ferie. Na białe szaleństwa w pierwszym tygodniu ferii raczej nie mają co liczyć.

Śnieg zaczął sypać po godzinie 8 w poniedziałek (30 stycznia). To była solidna porcja i tym razem przykryła ona na moment bydgoskie ulice. Na dwór wybiegło sporo dzieci, chcących pojeździć na sankach. Ku ich niezadowoleniu białe szaleństwo nie potrwało długo. Trwało raptem kilka godzin. Śnieg szybko się stopił. Temperatura w Bydgoszczy sięgnęła po południu trzech stopni Celsjusza na plusie.

Na razie ferie bez śniegu

Podobna pogoda będzie utrzymywać się przez pierwszy tydzień ferii zimowych. Temperatura do czwartku, 2 lutego, nie spadanie poniżej zera, nawet w nocy. Przeważać będzie pochmurna pogoda. Mogą pojawić się słabe opady deszczu ze śniegiem.

Pogoda to jeden z czynników, przez który nie skorzystamy w tym roku ze stoku narciarskiego w Myślęcinku. Ale za to w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku, czekać będą inne atrakcje.

W województwie kujawsko-pomorskim, ferie przypadają od 30 stycznia do 12 lutego 2023 roku.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter