Międzynarodowe partnerstwa i projekty to chluba WSG / Fot. WSG / Nadesłane
XXVI inauguracja Roku Akademickiego odbyła się w 5 października w Auli Maior Wyższej Szkoły Gospodarki. Zaproszonych gości, wykładowców i studentów przywitał tradycyjnie rektor prof. WSG dr Marek Chamot.
Dr Marek Chamot, rektor WSG w Bydgoszczy podkreślał, że bydgoska uczelnia jest liderem we wprowadzaniu nowych form edukacji praktycznej. W tym roku rozpocznie, we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, pilotaż kształcenia specjalistycznego – studiów krótkiego cyklu przeznaczonych dla sektorów energetyki odnawialnej, automotive oraz sztucznej inteligencji. Uczelnia wzmacnia potencjał naszego regionu kształceniem podyplomowym i takimi prestiżowymi inicjatywami jak pierwsza w Bydgoszczy Szkoła Psychoterapii czy programami MBA dla sektora menedżerów medycznego.
Jak się wydaje starania uczelni doceniają studenci, a potwierdzeniem obranego kierunku jest niewątpliwy sukces rekrutacji. Przedstawiciele uczelni podkreślają, że liczba zgłoszeń w stosunku do roku ubiegłego wzrosła o 25 procent – w tym roku WSG „pozyskała” niemal 3 tysiące przyjętych kandydatów.
– W zakresie studiów stacjonarnych ponownie usytuuje to WSG w ścisłej czołówce uczelni niepaństwowych w kraju. Natomiast w zakresie studiów niestacjonarnych WSG znacząco wyprzedza wszystkie regionalne uniwersytety publiczne – z dumą podkreśla WSG.
Jednym z filarów rozwoju Wyższej Szkoły Gospodarki jest także umiędzynarodowienie. Uczelnia kładzie szczególny nacisk na zwiększenie liczby międzynarodowych partnerstw oraz projektów, co stanowi istotną część strategii na przyszłość. W ostatnich latach intensywnie rozwija się współpraca z zagranicznymi ośrodkami akademickimi, zarówno w ramach programów Erasmus+, jak i poprzez bilateralne porozumienia z uczelniami na całym świecie w ramach autorskiego programu Copernicus.
Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!